Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem fogadja el a pürét a...

Nem fogadja el a pürét a kanállal, de az ujjamról igen Más is járt már így? Ezzel most mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Elkezdtem a hozzátáplálást.Nem tűnt túl elfogadonak a babàm. Egy idő után már a száját sem akarta kinyitni

Ma vettem észre ,hogy néhány elutasított sütőtök után a kezére ráment pürét nyalogatja.Hirtelen ötlettől vezérelve rákentem a kis ujjamra a purét és onnan lelkesen elfogyasztotta.Majd még jó pár falatot.


2018. szept. 19. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hány hónapos? Lehet még korai, nert a cumizást látja benne, ezért fogadta el. Ha van időtök, várjatok még, ne szoktasd hozzá az ujjról evéshez.
2018. szept. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Babáknál azért még nem ennyire logikus, hogy mit szeretnek és mit nem. Van, hogy az egyik nap szeretik, a másik nap nem és fordítva. Egy nagyobb adagnyit már nehéz lesz lenyalogatni, na meg szerintem nem is annyira higiénikus, de szerintem egyszerűen még ne könyveld el, hogy ezentúl hogy csak így lesz hajlandó enni és adj egy kanalat az ő kezébe is, miután mindent letakartál a környéken :)
2018. szept. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
5 és fél hónapos. Valószínűleg igazad van. Semmiképpen nem fogom rászoktatni az ujjamra
2018. szept. 19. 09:47
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen adni fogok neki is egy kanalat. Ez jó ötlet. Holnap így fogom csinálni
2018. szept. 19. 09:49
 5/6 anonim ***** válasza:
5 és fél hónaposnak szerintem még hiába adsz kanalat, de nyilván te vagy az anyja. :) Az enyém is az ujjamról evett 1 éves koráig, na bumm. Most ha úgy ette, úgy ette, szerintem nem kell minden ellen küzdeni. Megmostam etetés előtt alaposan a kezem (nyilván nem csak akkor), semmi baja nem lett belőle.
2018. szept. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5,5 hónaposan kezdtem az ikrekkel, meg a naggyal is. A nagy első perctől szépen tátotta a kanálnak a száját, mivel ismerte, a kezdetektől kanálból kapta a Vigantolt. A kicsik nem találkoztak kanállal a hozzátáplálásig, nekik kellett 2-3 hét, mire tátották szépen a szájukat. Addig nyalogatás, szívogatás volt. Én tovább próbálkoznék a kanállal, meg fogja szokni, de kellhet hozzá pár hét.
2018. szept. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!