Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha egy baba rosszul reagál...

Ha egy baba rosszul reagál egy új ételre pl szorulás, hasfájás vagy allergiás reakció ne adj isten akkor az az elfogyasztott étel után mikor jelentkezik körülbelül?

Figyelt kérdés
2018. okt. 2. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az allergiás pöttyök általában akár rögtön, akár pár óra múlva, a hasi dolgok meg amikor leér, ez egyéni, mert lehet 2-3 óra, de egy nap múlva is. Leggyakoribb ha tízóraira kapta, hogy késő délutánra lesz hasfájós. Székrekedés később jelentkezik, míg a hasmenéses tünetek hamarabb. Ezért javasolják délelőttre tenni az új ételek kóstoltatását, hogy ne éjszaka "kavarjon be".
2018. okt. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Néhány órán belül.
2018. okt. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olyan is van, hogy az első minimális adag nem vált ki panaszt. Tojást nem adtam mindennap a lányomnak, kb 1 hete kezdtem el adni, mikor elkezdett milliószor kelni éjszaka és hasmenéses széklete lett. Mivel nála kérdéses étel volt, nem is adtuk tovább. A fiamnak 14 hónaposan kezdtem bevezetni a tojásfehérjét és valamikor 15 hónaposan kezdődött, hogy szája körül tiszta kiütés meg nyálkás széklet. Fogzásra fogtam de már 17 hónaposan, miután 16 hónaposan átjött a 16. foga is, elkezdtem aggódni. Majd tojásmentességet javasolt gasztros (tejallergia már korábban kiderült) így nem jöttek vissza a pöttyök, egyébként fenistil csepp mellett pár nap alatt megszűntek. Volt tojásterhelés, akkor meg ha délben kapott, már 5 óra körül látszottak a kiütései. Így nála 4-5 óra volt.
2018. okt. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2018. okt. 2. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!