Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan kezdetek el adni a...

Hogyan kezdetek el adni a saját eteletek a babátoknak? És mikortól?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok válaszát várom, akik figyelnek, hogy mit adnak a babajuknak. Tehát nem szeretném csokival meg keksszel tömni a gyereket. 5honapos korától kezdtük a hozzataplalast, mert nagyon bukos volt. Az elején nagyon szépen ette a zöldségeket, gyümölcsöket. Semmi üveges, mindent én készítettem. És most ott tartunk h 10 hónapos és max banán, alma, körte. Teljesen kivagyok, mert ezekből is 1x eszik, de keveset. Az elején olyan szépen evett és sokat, de amióta jön a foga nem akar enni, pedig nem szenved vele. Ráadásul mindenki csesztet h miért nem eszik már meg mindent. Szerettem volna szépen felepitve és egeszsegtudatosan etetni, de úgy érzem nem vagyok képes. Sajnos én elég rosszul lettem nevelve és küzdök is a sulyommal. Szerettem volna a lányommal ezt elkerulni. Viszont belefaradtam, hogy míg a többi 10 hónapos már mindent eszik az enyém max napi 1x kis gyümölcsöt. Kezdjem el adni amit mi eszünk? Eddig ha jó napja van akkor 1x megeszi a gyümölcsöt, de többször nem. Hiába próbálom többször nem eszi meg. Mit tegyek? Segítenének? Nem kövér és nem is sovány 10honapos.
2018. okt. 29. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

A kisfiam nagyon érdeklődött az ételek iránt, így kapott abból amit mi ettünk, figyelve arra, hogy a fejlődésének megfelelő legyen.


Tehát lehetőséget adtunk arra, hogy mindent kodtoljon. Együtt ettünk mind.


Ha leteszed elé a falatokat vegyesen gyümölcs, sajt, kenyér kocka husi abból nem csipeget?

2018. okt. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ennyi idősen már azt ette, amit mi, az se olyan baromi egészségtelen, meg néha veszek neki hipp bébiételt is.
2018. okt. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha eleteszem akk nem megeszi hanem atomjaira bontja. Komolyan egy falat kenyeret adok és amikor kiveszem az etetoszekbol olyan mintha 1kg kenyeret cincalt volna szét!😄
2018. okt. 29. 15:42
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Nemrég múlt egy éves a gyerkőc, most kezdjük el adni neki a saját ételünket.Jó étvágyú ,de ha a foga jön neki is vissza esik a fogyasztása.Nincs ezzel baj ha amúgy rendben van a súlya, pár nap ,1-2 hét ,,diéta" úgymond belefér.


A picid ismerkedik az állagokkal.Nálunk is cincálta az elején a kaját és pocakba nem került szinte semmi.:D

Szerintem várj még a saját kajátok adásával, mert a só meg fűszerek lehet nem tesznek jót a hasának.Persze ha kevés sóval és nem magyaros fűszerezéssel főzöl(mint mi) akkor azzal se teszel kárt valószínűleg.

2018. okt. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

Ennyi idősen már úgy főztem hogy a miénkből evett. Nagyon rossz a gyomrom így én szinte fűszer, zsír nélkül főzök minimális sóval. Zöldfűszereket használhatsz nyugodtan pici sőt.

Ma a sütőtököt megsütöttem brokkolival csirke mellel tepsiben ezt kapta.

2018. okt. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!