Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tiz és fél hónapos kislányunk...

Caddy23 kérdése:

Tiz és fél hónapos kislányunk amióta elkezdett enni kézzel nem akar enni kanábol, hogyan tudnánk rávenni?

Figyelt kérdés
Kislányunk kb 2 hete eszik darabosat ugy, hogy saját maga teszi a szájába az ételt vagy mi kézzel.Amióta igy eszik , semmit sem tudunk adni neki kanálal, nem fogadja el pedig fontos lenne pl leves.

2018. nov. 3. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Nem fontos a leves. Te amúgy miért etetted kézzel? Nincs villa otthon? Add a kezébe az evőeszközt, majd próbálkozik vel
2018. nov. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tul pici még az evőeszközhöz.
2018. nov. 3. 18:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Műanyag evőszeközt adhatsz a kezébe, használni még nem fogja, de legalább szokja. Ha te eteted darabossal, próbáld villával. Kb egyidősek a gyerekeink, az én lányom is jobban szeret kézzel enni, de villával elfogadja azt is, ha mi adjuk. Illetve ha valamit ő rágcsál, akkor amellé kanállal is. Pl a kiflit elétördelem, ő eszi, de a kőrözöttet én kanalazom. Ugyanez kaláccsal és gyümivel (kalácso teszi együdl, gyümit kanalazom). 😊
2018. nov. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem pici hozza. Nem filéző kést kel, a kezébe adni, hanem műanyag kanalat meg villat
2018. nov. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
8 hónapos kora óta használ a lányom baba kanalat nincs vele gond.
2018. nov. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A lányom pár falatnál többet sose fogadott el tőlem. Ht-vel jó rosszul álltunk, 8 hónaposan adtam darabosat, azt kézzel ette, végre evett.

Tőlem továbbra se fogadta el a kanalat.

10-11 hónaposan kezdtem el próbálkozni a 2 kanalas módszerrel, eleinte sikertelenül. A kanállal-villával játszott, az ételt ugyanúgy a kezével tette a szájába. Néha próbált enni kanállal-villával de még nem sok sikerrel.

1 évesen elkezdte használni az evőeszközt, mármint néha került a szájába is. Azóta hagyja, hogy etessem is.


A fiamnál bezzeg sose volt ilyen gond, még 2 évesen is várta, hogy adjam a szájába....

2018. nov. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!