Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan haladnátok tovább?

Hogyan haladnátok tovább?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hónapos tápszeres baba. Védőnő és doktornő tanácsára 4 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást, mondták hogy 5 hós korára ki kell váltani a tízórait és legalább 150gr. pürét meg kell hogy egyen . Haladtunk szépen sorba almalé majd püré őszibarack sütőtök majd felírták a Sinalcot. Az almát nem ette illetve amit max. megevett belőle (40gr.) az is befogta a hasát. Jött a barack abból max. 90gr.-ot evett meg pár alkalommal de egy idő után a száját sem volt hajlandó kinyitni hanem sírt. Sütőtökből talán 4× sikerült(max.130gr.) "normálisan " megetetni értem ezt úgy hogy nyitotta a száját ette rendesen(itt már azt hittem hogy egyenes jöttünk) de mivel nem ehet csak ezt (sok karotin) kevertem neki almával aztán már csak almát kapott (szerencsére birta már a pocak is ) . Most volt kint a védőnő az 5 hóson és közölte hogy akkor 6 hós korára ki kell váltani az ebedet főzelékkel min.160gr. kell hogy legyen amit megeszik. A helyzet az, hogy nem hogy ebédre, de most már tízóraira sem fogad el semmit sütőtök/alma amit az utóbbi időben már megevett. Összeszorítja a száját könnyben forgó szemmel sír vagy épp kifeszül úgy hídba hogy épp hogy nem esik ki a hordozóból 😔 Erőltetni nem akarom , nem akarom azt hogy az étkezés számára rossz élmény legyen viszont igy nem haladunk egyről a kettőre amit elvileg kellene újra 6 hós koráig... Nem lenne még érett rá vagy én csinálok rosszul valamit ? Egy egy ilyen esetnél már esküszöm x.ranyának érzem magam hogy nem tudom normálisan hozzátáplálni vagy gyötröm vele szegényt. Mit tegyek? Hagyjak ki pár napot aztán próbáljam újra vagy mondjam meg a dokinőnek hogy ez nem megy még neki ? Bocs ha hosszú lett, de első gyermek és én már abszolút tanácstalan vagyok. Ti mit tennétek ¿

2018. nov. 18. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a gyerek igényeit követném.

Védőnőnek orvosnak széles mosoly, és mondod hogy minden rendben, jól halad a hozzátápi.


Egyáltalán minek erőltették ezt a 4 hónapot?

(Orvost válthatsz, védőnőt sajna nem.)


Nekem négy gyerekem van, egyikük 7,5 hónapos koráig a száját nem volt hajlandó nyitni ha kanál közelített, mindegy mi volt benne.

Nem erőltettem és köszöni jól van. 😎


Irányadóak a számok, olvass utána annak, hogy milyen kritériumai vannak annak, hogy egy baba megérik a hozzátálálásra.


Arról nem is beszélve hogy mi felnőttek sem eszünk meg pont egyforma adagokat, sem másokhoz sem magunkhoz képest...

2018. nov. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igazad van nem mindig ugyanolyan az étvágya egy felnőtt embernek sem ,

csak teljesen bestresszeltek ezzel hogy ennyit meg annyit kell!! ennie és mikor mondtam hogy a tízórai eddig max 130 volt hát...nem mosolyogtak. De én is úgy gondolom hogy amit elfogad vagy amennyi jól esik neki annyit és azt adom. Nem fogom sem magam sem a babát "gyötörni " hogy "teljesítsünk". Köszönöm a válaszod

2018. nov. 18. 15:05
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja, 1-es ! Elfelejtettem válaszolni arra hogy miért erőltették? Mert teljesen tápszeres... hiába szoptattam-fejtem nem indult be rendesen a tejem és így egy idő után már szopizni sem volt hajlandó semennyit, így az a kevés is elapadt . Igy lett tápis és ehhez kötik a 4 hós ht.-t
2018. nov. 18. 15:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez is elavult hozzáállás.

Az anyatej meg a tápszer is tele van értékes tápanyaggal. Egy alma kalória és tápérték szempontból is sokkal silányabb.

A WHO ajánlása hogy fél éves korban kezdjük meg a hozzátáplálást, mindegy hogy tápszeres vagy anyatejes a baba.

2018. nov. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Már ott elrontottad , hogy hat hónapos korig várni kellett volna.
2018. nov. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4-es igazad Van, bár elég megoszló a vélemény arról hogy egy tápszeres babát 4 vagy 6 hós kortól tápláljon hozzá az ember ... én úgy gondolom ha egy 4/5 hós babát hidegen hagy a szilárd táplálék sőt mármár tiltakozik, akkor miért kell egyik hónapról a másikra megadott mennyiségét kikötni, ennyit kell hogy egyen és kész . Ezért is tettem fel a kérdésem mert gyakorlatilag betarthatatlannak tartom és kíváncsi voltam más anyuka hogyan halad /haladt ebben a korban a babájával vagy én vagyok az aki totál elszúr valamit??
2018. nov. 18. 15:37
 7/11 A kérdező kommentje:
Ötös! Lehet igazad van . Első gyermek lévén megfogadom/tam minden védőnői javaslatot. Igazából nagyszülők tanácsa is kikérdezésre került de abban a korban amikor ők kezdték ezt minden máshogy volt . Gyakorlatilag az egyik mindenbe cukrot akart velem tetetni hogy akkor majd megeszi, mert biztos savanyú így neki. A másik nagyika sajtos pogácsát is adott volna már a kicsinek meg hogy nem kell turmixolni elég mindent csak "összetörni " mert hogy ő ilyen idős gyereknek már túrós sztrapacskát is adott és semmi baja felnőtt... szóval inkább a védőnő javaslatát fogadtam meg de ez sem működik.
2018. nov. 18. 15:49
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

En nem eroltetnem. A vedonot is kibsznam mint a sz.rosmacskat.

Az anyatejes babak kapásbol fel eves korig altalaban kizarolag anyatejesek, legalabbis ez a who ajanlas.


Mondhatni nalunk is aktualis a tema. En minden nap delelott egyegy kiskanal gyumolcsot adtam neki ennyi idosen. (vegyesen taplalt volt amugy, anyatej es tapszeres egy evig az elso naptól) Sinlacot minek adtak neki? Kis sulyu? En nem adtam neki ilyeneket, ugy mindennek ugyanolyan ize lesz. A vedonoi ajanlas egy dolog, de te vagy az edesanyja. Etkezest mi kb 10honaposan valtottunk ki. Most 15honapos es mar csak éjjel kap tapszert meg lefekveshez, szoval semmirol nem maradtunk le.


Neha nemnormalisak egyes vedonok

2018. nov. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem , nem kis súlyú 7100gr. 68 cm. hanem hogy gyümölccsel keverve adható mivel a gyümölcsnek nem magas a tápértéke .
2018. nov. 18. 16:19
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kostoltad? Sztem szornyu. Persze annyira jo, hogy egyszerű elkesziteni es valóban barmivel lehet keverni.


En egy alkalommal valtottam ki es azért irtak fel a gyereknek, mert mikor elkezdett maszni nem hizta meg a kötelezőt, de nem hasznaltuk el, mert szepen lassan elkezdett eszegetni. (de ez 8honaposan volt)


Semmikepp ne erezd magas xaranyanak vagy hibasnak.

Minden ember (es minden kisbaba) mas. A listak, a hozzataplalasi tablazatok iranymutatoak, nem szentiras. Fog enni ha itt az ideje. Annyira kicsi meg, semmirol nem vagytok lemaradva az en allaspontom szerint.

2018. nov. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!