Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen gyakran próbáljam...

Milyen gyakran próbáljam kóstoltatni?

Figyelt kérdés
Lassan 5 hónapos a lányom. 2 napja adtam neki almát, de nem fogadta el. Láthatóan nem ízlett neki. Ma sütőtököt próbáltam. Az ízével nem volt gondja, de fulladozott tőle. Gondolom még nem érett meg a hozzátáplálásra. De milyen gyakran próbálgassam? Túlzásba sem akarom vinni, meg nagyon nem szeretném elhúzni sem 6 hónapos koráig.
2018. dec. 24. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
1-2-3 hetente ahogy gondolod. Az enyémek se ettek 5 hónaposan, én kivártam ezután 6 hónapos korig, az egyik még ilyenkor se volt rá érett. Mikor gondoltam próbálkoztam, 1-2 hetente. Mindennap nem érdemes szerintem.
2018. dec. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Hova rohansz? Hat hónapos korban KELL elkezdeni a hozzátáplálást olvass már szakirodalmat. A babád egyértelműen jelzi, hogy nem kell neki , nem érett meg rá, de te azért is erőlteted. Milyen anya az ilyen?
2018. dec. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Hetente szerintem, ha nem érett rá, úgysem fog enni, próbálkozni nyugodtan lehet.
2018. dec. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2# ki mondja hogy hát hónaposan KELL? uramisten már.. Hadd döntse el a szülő h mikor szeretne megprobalni. Ha a baba nem áll készen úgyis észre veszi az anyuka. Én 6hosan kezdtem ugyan, de kinek mi köze és joga ebbe beleszolni.amugy sem ez volt a kérdés...
2018. dec. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ne haragudj második, de hogy lehet ennyiből megállapítani, hogy rossz anya vagyok? Azt hittem nem ízlik neki az alma, ezért próbálkoztam mással. A hozzátáplálást pedig 4-6 hónaposan kell elkezdeni, olvass szakirodalmat.
2018. dec. 24. 14:20
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Valószínű nem a te értelmi szinted, de tudod mi az a WHO?
2018. dec. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 4,5 hónaposan próbáltam, szintén almával, de pár falattól is fájt a hasa. 2x próbáltam, utána ráhagytam, 5 hónaposan próbáltam újra őszibarackkal, azt már szívesebben ette, majd fokozatosan emeltem az adagot, kóstoltattam új ízekkel, répa, sütőtök. 6 hónapos korára 1 étkezést kiváltottam. Az almát nyersen reszelve azóta sem szereti, csak párolva turmixolva.
2018. dec. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6os én pl tudom..en vagyok, aki írt neked.

Te te tudod h AJÁNLANI szokott a WHO?nem pedig törvénybe van írva, amit mondanak.


Kérdező amúgy kisfiamnak pl nem ízlett az alma én is próbáltam mást, (répát aztán édesburgonya) ezek izlettek neki. Az édesburgonya az egyik legegeszsegesebb zoldseg. És 4honapos kortól adható.

2018. dec. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!