Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan nevelitek a gyermeke...

Ti hogyan nevelitek a gyermekeiteket a "helyes" pénzhasználatra?

Figyelt kérdés
Mi itthon próbáljuk nevelni őket, de csak annyit értenek, hogy van pénz meg hogy nics pénz, de most bevezetik az iskolában is a "pénzügyi kultura" tanítását, de azt hiszem ez is csak egy, a többihez hasonló unalmas órájuk lesz, pedid ez igen fontos volna, ne abban a hibában éljenek mint mi, barátaink azt mondják, hogy majd megtanulják maguktól is majd, de ez így nem jó.....
2018. dec. 28. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Gyakorlatban. Van nekik és spórolnak vagy költik...
2018. dec. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Engem példamutatással neveltek. A legfontosabb, amit megtanultam, az ár/érték arány.
2018. dec. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

8 éves, próbálkozunk. Nem igazán érti még meg, hogy nem kell minden pénzt elkölteni, ha van nagyon áhitott dolog arra szorgalmasan gyűjtöget, de persze mindig meg akar róla győzni, hogy pótoljam ki neki. Egyszer megtettem és mikor mondtam neki, hogy tarzozik, közölte velem, hogy nem mert nem pénzel fizettem hanem kártyával:) Igaz ez másfél éve volt.

Ha pl.fát hasogatás után pakoljuk a helyére és szorgalmasan segít kap érte egy kis pénzt. Eleinte az iskolabüfébe is hordta. Sokat mondtam neki, hogy amit ott árulnak xy összeg ugyan ez a boltban olcsóbb, így szépen elmaradtak a büfés költések.

2018. dec. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"Add csak ide azt a kétszázast!" :)
2018. dec. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem adok neki
2019. jan. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
3. "Nem pénzel hanem kártyával"Az igen tud valamit a gyerek :D Annyira csípem az ilyen gyerekek megszólalásait. Egyébként legyen saját pénze és ossza be.
2019. jan. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!