Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szerintetek mennyire helyes,...

Szerintetek mennyire helyes, ha egy kisgyerek nem kéri a levest, akkor nem ehet semmit, de semmit?

Figyelt kérdés

2013. aug. 31. 20:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
egyáltalán nem helyes.
2013. aug. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem helyes szerintem.
2013. aug. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
20%
Helyes. Ha nem eszik, akkor a következő étkezésig ne kapjon mást. Nem fog éhen halni, akkor sem, ha egy napig nem eszik semmit. Majd ha éhes lesz, akkor eszik rendesen. Ha a szülő engedi válogatni, akkor ehhez szokik, és soha nem fog normálisan enni.
2013. aug. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
Eszed nem eszed nem kapsz mást,van ez így.
2013. aug. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Semennyire.
2013. aug. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel csak az a baj, hogy megutálhatja egy életre az egész étkezéssel kapcsolatos herce hurcát.

Persze ez nem törvényszerű, de sok felnőtt emlékszik, hogy gyermek korában a szüleinek milyen "heppjei" voltak étkezésnél.

Például nem kap inni evés közben, nem állhat fel amíg meg nem eszi, nem kap mást hanem éhes marad, stb.

Sok felnőttől hallottam ilyen történetet, szóval általában az emberben egy életre nyomot hagy, az már egy másik dolog, hogy pozitívumként vagy negatívumként marad meg benne.

Meg én úgy gondolom, hogyha a felnőttnek "joga van" nem enni azt amit nem szeret, akkor én spéci a gyereknek is megadnám ezt a lehetőséget.

És itt direkt nem azt írtam, hogy azt egyen amit szeretne (például egész nap édességet enne), de az szerintem nem jó, ha olyat kell ennie amit nem kíván.

De ez csak az én véleményem.

2013. aug. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A 6/6-osnak a véleményéhez irnám és még aki azzal ért egyet,hogy nem helyes.Na már most állandó kiabálás veszekedés van evéskor.Az anyuka kirak egy adagot és ha törik vagy szakad azt meg kell enni úgy délben,mint este. Leves, második jó sürü és sok. 2 éves a kicsi,de étkezés előtt már 1 órával egy kortyot sem ihat. A világon senkinek nem engedi,hogy etesse, mert attól fél,hogy eltérnek az úgymond "szabályoktól". Teljesen meg van rőkönyödve a család,mert szólni nem szabad még nagyon szépen sem, mert az üvöltözés kellős közepén kapja magát és hazamegy.Ezt ugyanúgy megteszi, mégha másnál van akkor is,hát akkor ezek után mit gondolhatunk,hogy otthon mennyire van szabályozva.Senki ne érte félre nem bántani akarom, de én még ilyen makacs anyát ilyen téren nem láttam. Nekem is van gyermekem, de annyit tudok,hogy mindig azt kértem,hogy legalább kóstolja meg, ha nem izlik, nem muszáj megenni,azért nem fogom beleeröltetni, hogy megutálja egy életre az evést!!!
2013. aug. 31. 20:45
 8/15 A kérdező kommentje:
Ami még lemaradt,hogy nagyon egyetértek a 6-os hozzászólásával, azért is irtam őt,mert nagyon részletesen és egyetértően véleményezte,hogy milyen következményei lehetnek az erőszakos etetésnek. Köszönöm a hozzászólást!!!!
2013. aug. 31. 20:49
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha ennyire durván csinálja, sùlyos étkezési zavarai lehetnek ebbõl késõbb.

Egy ekkora gyereknek még nagyon sokat változnak az étkezési szokásai, de ezzel rettentõ rosszat tesz, aminek valószínûleg késõbb súlyos következményie lesznek.

Nagyon sajnálom azt a kisgyereket :(.

2013. aug. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
34%
Azért ez durva, de sztem az nem okoz felnőttkorban étkezési zavart ha husleves van meg hus és tudom h szereti, de utána ott a palacsinta amit lät a szekrényen, én meg igenis rászolok h előbb enni kell a levesből is meg a 2.bol is és csak utána lesz édesség, különben nem kapl. Vagy ti hagyjátok h rácuppanjon az édességre ebéd helyett?
2013. aug. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!