Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi baj lehet attól, ha pár...

Mi baj lehet attól, ha pár dolgot előbb vezettem be, mint az ajánlás?

Figyelt kérdés

Ahány ht. táblázatot nézek, annyifélét írnak arról, hogy mikor mit lehet adni a babának. A másik változat pedig a bébiételre írt korbesorolás.

Így fordulhatott elő, hogy 6 hónapos kislányom már kapott sárgabarackot, mert az üvegen '4 hónapos kortól' volt feltüntetve. Kapott már teljes kiőrlésű babakekszet is, a táblázatban csak most láttam, hogy 10 hónapos kortól ajánlják a tk. gabonát. Körtét is hamarabb kapott, mert az összes bébiételen a '4 hónaptól' megjelölés van, a táblázatban meg most láttam, hogy csak 7 hónapos kortól ajánlják.

Miért nincs ebben egy egységes koncepció?!


2019. jan. 31. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem valoszinu, hogy baja lesz tole, de egyebkent az etelintoleranciat akarjak megelozni azzal, hogy ezeket kesobb kapjak, tehat esetleg annak a tuneteit erdemes tudni, de nem hiszem, hogy gond lesz.
2019. jan. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Mert nincs..

Pont ugyanezt kérdeztem ma a vèdőnőtől


Mondta h most kapnak majd friss táblázatot is

Citrusok is mehetnek hamarabb


Sárgabarack is mehet

2019. jan. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még az allergénekkel (pl tej, tojás) sincs egyforma ajánlás, nemhogy ezekkel. Egyébként semmi baja nem lesz. Pl: a teljes kiőrlésű dolgok puffasztóak lehetnek magas rosttartalmuk miatt, így legrosszabb esetben fájt volna a hasa. Sárgabaracknak lehet erősebb hashajtó hatása, gondolom ha már 4 hónapos kortól adhatónak csinálják olyan kombinációba tehetik, hogy ne legyen ennyire extrém, de ez csak tipp.


Egyébként betartottam az aktuális alánjást, 3 éves korig mégis szigorú diéta volt allergia miatt, sokmindenre... mondjuk volt kitől örökölni.

2019. jan. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz. Ettől legalábbis. Ha valami gond lenne, az nem ettől.
2019. jan. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyszer voltunk egy előadáson valamelyik bébiételgyártó tartotta, ott azt mondták a bébiételben azért szerepelhetnek egyébként nem ajánlott ételek, mert az feldolgozott élelmiszer, ők a gyárban ki tudják szedni azt az összetevőt, ami miatt az nem ajánlott. Tej sem ajánlott, de a tápszer tejből készül, mert lebontják a tejnek azon összetevőit, ami miatt nem ajánlott. Gondolj a laktózmentes termékekre-ott kicserélik a tejcukrot-szőlőcukorra.
2019. febr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!