Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi ideig tart / tarott az...

Mennyi ideig tart / tarott az egy éves babátoknál a reggeli, ebéd, vacsora?

Figyelt kérdés

Szeretném ha lenne viszonyítási alapom. Nálunk van olyan, hogy a reggelivel gyorsan végzünk, de a legjellemzőbb az ebédre (reggelire), hogy másfél óráig elhúzódik. Én úgy gondolom, az nem normális.


Az ajánlott mennyiségeket ti betartjátok? A baba egészséges, szépen fejlődik, nagyon jó minőségű zöldségekből, gyümölcsökből, gabonákból, húsokból és halakból főzünk, de olyan mennyiséget amit ajánlanak – tízórait és uzsonnát is beleértve – sosem fogunk tuni megetetni vele. Tapasztalat ezzel kapcsolatban?


Köszönöm!



2018. jún. 4. 04:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: tápszeres baba, napi 400-550 ml tápszert eszik.
2018. jún. 4. 05:02
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Addig etetem amíg fel nem áll az etetőszékben.Kb. 15 perc max az evés.

Van, hogy csak pár falatot eszik van, hogy mindet.

Sosem erőltetem az evést.

Ha nem kell neki mehet játszani.

Én sem ülnék másfél órát az asztalnál nemhogy egy egy éves....

Nincs kőbe vésve sem a mennyiség sem az idö.Alkalmazkodom hozzá.

Ja és nem szaladgálok utána a kajával.

2018. jún. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Reggelit nem kér, ebéd-vacsora kb negyed óra max 20 perc és jól is eszik. A tízórai és az uzsonna nem nagyon csúszik. :/ kb 5 percnél többet nem is ül meg az etetőszékben.


A fiamnál max 10 perc volt egy evés, de ő tűrte, hogy kanállal adom, meg gyorsan kérte. Elég mohó volt születése óta. (Aztán változott ez..)

2018. jún. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy éves koráig 10 perc alatt benyomott egy nagy adag kaját, nem volt válogatós. Egy hónapja viszont kevesebbet eszik, sok mindenre fintorog, csapkod, nem kell neki. A tápszert ő is megeszi szépen (500ml), a tízóraival (gxümölcs) sem szokott probléma lenni. Főleg az ebéddel van gond, a főzelékek nem csúsznak most neki. Sem a darabos, sem a pépes, se sótlanul se sósan ha olyan napja van. Máskor meg ugyan azt megeszi simán, alig győzöm a szájába kanalazni, szóval nem arról van szó, hogy utálja amit adok. Gondoltam arra is, hogy a nagy meleg a ludas. Én nem erőltetem, ha nem kell neki kiveszem a székből és mehet, nem kínálok fel neki alternatívákat. Több, mint 11 kiló és még így. hogy kevesebbet eszik is hízott 40 dekát egy hómap alatt szóval nem kell féltenem, hogy elfogy.

Szerintem ne erőltesd, felesleges kínzás mind a kettőtöknek ez a másfél órás evés.

2018. jún. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kb 10-15 perc / etkezes. Egyutt eszunk. Egy falat anyae, egy az ove.
2018. jún. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!