Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 5 hónaposan anyatej mellé...

5 hónaposan anyatej mellé hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Nem hízott eleget a babám, így a védőnő tápszerpótlást javasolt, viszont nem fogadja el, már vagy 10szer próbáltuk, mind ment a kukába. Ha elkezdek hozzátáplálni tápszer helyett, azt megtehetem? Persze lehet azt se fogadja el, de inkább azt adok amúgy is mint tápszert.
2019. febr. 8. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan. Én is 5 hónaposan kezdtem el. Azért kérdezd meg a védőnőd, plusz majd jó tanácsokkal is el fog látni, az mindig jól jön.
2019. febr. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%

Persze hogy megteheted. De amúgy nem értem miért kell úgy csinálni mintha a tapszer méreg lenne.


Értem, hogy nem fogadja el. Azzal nincs is semmi baj, de az utolsó mondtadoddal kb azt sugallod mintha bűn lenne a tápszer.. Na mindegy csak úgy mellékesen írtam.


Egyébként a WHO ajánlása szerint 6 hónapos kortól ajánlott a ht, de ez csak ajánlás, nem törvény.

2019. febr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
2-es en is inkabb normalis kajaval taplalok hozza mint tapszerrel. Nem mereg de megis jobban odaadja azt az ember amit o keszit el a babanak.
2019. febr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sinlac, Sinemil 4 honapos kirtol adhato, ha van meg tapszer, keverheted a kettot, hatha ugy elfogadja, vagy akar magaban is.


A WHO amugy azert a 6 honapos kort ajanlja, mert a babak emesztese 4-6 honapos kor kozott all keszen a szilard taplalekra. Ez van, akinel 4, es van, akinel 6 honapos korban kovetkezik be, ezert biztos, ami biztos alapon 6 honapot ajanlanak, de nem feltetlenul lesz tole minden babanak baja. A tapszeres babaknal is ezert ajanljak inkabb a 6 honapos kor megvarasat, ha nincs a sulygyarapodassal problema, es nincs hianybetegsegre utalo tunet.


4 honapos kortol el lehet kezdeni a hozzataplalast, de en is inkabb tapszert adnek sulgyarapodasi gondok eseten tobb okbol is. Az egyik, hogy pont a ht megkezdesenel szokott lenni egy megtorpanas a sulyban, ugyanis pont nem a ht kezdeten adott gyumolcsoktol, zoldsegektol fog el kezdeni hizni a gyerek. Inkabb kiprobalnek masik tapszer, illetve masik eszkozbol adnam, ha a cumisuveg a baj, es azt nem akarja elfogadni (kis kavespohar, kiskanal, szoptanit keszulek, utobbit hazilag olcson is el lehet kesziteni, szoptatas kozben kell a tapszondat a baba szaja sarkaba dugni, es igy inger is eri a mellet, de kaphatja megis a potlast).


Mit jelent egyebkent az, hogy nem hizott eleget? A szoptatott babak novekedesi gorbeje elter a tapszereseketol. A 3-4. honapig lehet tobb, utana viszont belassul. A sulyduplazast sem a szuletesi, hanema korhazi napok alatt mert legkisebb sulyhoz kell merni tudtommal.


Mennyi volt a kirhazi legkisebb sulya?

Mennyi volt 1, 2, 3, 4, es most 5 honaposan? Nem nott mostanaban cm-ekben merhetoen? Mert olyankor altalaban leall a sulygyarapodas, vagy lelassulhat.


Fogyott is, megallt a gyarapodasa, vagy egyaltalan nem hizik?

Milyen gyakran kerul mellre, es mennyi ideig? Milyen jelekre? Ejjel hanyszor ebred? Kap cicit olyankor?

Pisi-kaki mennyi van 1 nap?

Van egyeb hianybetegsegre utalo tunete?

Milyen a kedve napkozben?

A szeklete rendben van? Nem buzos, zold vagy feher, habos? Hasmenese nincs?

Oltast mikor kapott? Azutan is meg tud allni 1-2 hetre a sulygyarapodas.


Mennyi az a hizas, amit a vedono es a gyerekorvos az elozo mereshez kepest kevesnek tart? Ugyanazon a merlegen mertek?

2019. febr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!