Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Honnan szerezhetnék konkrét...

Honnan szerezhetnék konkrét infot arról, hogy hogy történjen a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
A védőnő szerint még nem kéne (holnap lesz 5 hónapos a kislányom), és én se nagyon várom, főleg, mivel az első két-három lépés után nem tudom, hogyan tovább (almalé, egyre több, almapép, krumpli, és aztán mi jön?) Ja, és anyatejes, és szeretném sokáig szoptatni is...Szóval nagy a káosz a fejemben..

2016. ápr. 27. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyatejes én még egy hónapot várnék.


Sajnos ahány védőnő, ahány táblázat, ahány orvos annál több a vélemény. Vannak általános irányelvek azt kövesd és hallgasd a megérzéseidet.

2016. ápr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Nekem semennyire nem segített a védőnő.

Elolvastam a neten rengeteg hozzátáplálásos táblázatot, itt is sokat kérdezősködtem, és átlagoltam. Kb amit a legtöbb helyen egybehangzóan olvastam, azt vettem komolyan.

2016. ápr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

Még ha nem lenne géped, vagy neted, akkor érteném, hogy nem tudsz olyan könnyen hozzájutni a legfrissebb információkhoz, de így...


6 hónapos koráig ráérsz, addig kiművelheted magad.

Pl.:

[link]

2016. ápr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Facebookon lépj be az "Egészséges (WHO ajánlást követő) hozzátáplálás" csoportba.

Ráérsz 6 hónaposan kezdeni.

2016. ápr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

6 hónapos korig várnék én is, a miénk tápszeres, 4 hónaposan kezdjük el majd valószínűleg. Még nem döntöttük el biztosra.


Választani kell egy véleményvezért egyébként, akinek elhiszed. Nekem nincsenek ösztöneim pl. az almapürével kapcsolatban, szóval nehezen mennek megérzésből. Persze a gyerekre tudsz figyelni, de egyikünk sem orvos, sem dietetikus(bocs, ha te igen, én vagyok az).


Nekünk a gyermekgondozási könyvben van egy táblázat, azt fogjuk átnézetni a védőnőnkkel, és ő majd megmondja, azóta van-e benne új dolog, időhatár.

2016. ápr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*én nem vagyok az, azt akartam írni.:)
2016. ápr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt akartam javasolni, mint az előző :-)


[link]


Itt jól össze vannak szedve a dolgok, ha kérdésed van, szakképzett tanácsadók és tapasztalt anyukák válaszolnak.

2016. ápr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megnézem ezt a Milumiles táblázatot, meg amit VidaÁgi ír, belépek a facebook csoportba is, aztán egy hónap alatt csak lesz egy váz a fejemben, hogy mit hogy kábé. :)
2016. ápr. 27. 13:23
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ha a babád szépen fogad majd mindent akkor sima ügy lesz. Ne gondold túl :) ahogy írtad, almalé, majd pép. Krumpli-alma. Aztán sárgarépa-krumpli. Sargarépa-alma. Sütőtök-répa, sütőtök-krumpli. Szépen ki fog alakulni a fejedben :) én lányomnak valamelyik nap az ebédje brokkoli paszternák zeller pulykamell volt. Majd szépen jönnek a kombinációk a fejedben. Először a tízórait szokták kiváltani majd az uzsit és utána az ebédet.
2016. ápr. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!