Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Egy éves babának adható már...

Egy éves babának adható már normális étel?

Figyelt kérdés

A barátnőm minden nap pancsol a kisfiának,nem használ sót,semmit,amiben cukor és glutén van.Minden ételbe egy jégkockányi csirkehús megy,mindent püréz. Mondtam neki hogy enyhén fűszerezve nyugodtan adhatna neki a vasárnapi húslevesből,vagy rakott kelből,főzelékekből,de úgy nézett rám,mintha meg akarnám mérgezni a kicsit. Szerintem amit most eszik alma-édesburgonya-egy falat csirke kb 5-6 hós menü.

Valamit rosszul tudok?


2019. márc. 3. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem kevesebb fűszerrel, mint a felnőtt kaja, de adható.
2019. márc. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Az én fiam 1 évesen már ugyanazt ette amit mi.
2019. márc. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Ha így van akkor alultáplált a gyereke, van orvos aki ezt észlelje és jelezze.

Ha nem alultáplált a gyerek akkor nem 5 hós menüt kap.

Az hogy barátnőd pancsol, pürésít-ő dolga, az ő ideje, ő energiája.

2019. márc. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Igen, adható neki teljesen normális étel, persze pürésiteni bármit lehet, így a bevitt kalória akár ugyanannyi is lehet, mintha nem leturmixolva enné.
2019. márc. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én is így gondolom,bár nekem nincs gyerekem,de a bátyámnak van. Ott 9 hós a kisebb,neki sógornőm a vasárnapi ebéden. Persze anya mindig főz a kicsiknek meggyszószt,vagy főzeléket a hús mellé.

Barátnőm kicsit "bébinek" kezeli a fiát.

Amúgy teljesen takaros,szerintem nem sovány.

2019. márc. 3. 19:59
 6/9 A kérdező kommentje:

Lemaradt.

Vasárnapi ebéden szed ebből-abból.

2019. márc. 3. 20:00
 7/9 Coffelia ***** válasza:
Egyévesen a mi fiunk már csak az erősen allergizáló dolgokból nem kapott még... eper, mogyoró, kivi, ananász és társai. Amúgy mindent evett, akkor már nem főztem neki külön, mert amúgy sem szoktunk itthon erősen fűszerezni.
2019. márc. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Egy jó csülök sose rossz, savanyú káposztával, mellé egy pint sör. Aztán kaja után üljetek ki staubolni egyet a kertbe 😉
2019. ápr. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A kicsi 16-án betöltötte az 1 évet, a hétvégén francia krémest evett meg krumplilevest füstölt hússal. ENnyit erről.
2019. ápr. 2. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!