Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is kiakadnátok ezért a...

Ti is kiakadnátok ezért a nagymamára? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Igyekszem tömören. Egy másik kérdés kapcsán jött elő. Férjem tegnap avval hozta haza a gyereket (egy éves) a szüleitől, hogy a babának fitymaszűkülete van, és orvoshoz kellene vinni. Nem egyforma volt a reakciónk, ő megijedt a gyerekért, én nem aggódtam miatta, mert tudom, hogy ez ebben a korban normális és nem jelent gondot, viszont nem tudtam hova tenni, hogy miért piszkálják a kukiját pelenkázás közben? Vagy ez elfogadott dolog, hogy más gyerekének a kukiját vizsgálgatják? A kukitorna így is elég megosztó, van aki szerint kell, van aki szerint nem. Mi fürdetéskor szoktuk megmozgatni, egy éves kor után ajánlott, úgy tudom, és a vízben kevésbé érzékenynek mondják, de más gyerekével és kérdés nélkül ez eszembe se jutna. Az ilyenek nagyon tudnak zavarni.

A pelenkázás amúgy is bajos volt, mert egy időben krémet-kendőt se használt (tudja, hogy mi meg igen, és ott van a szekrényben), na meg az etetés is, mert már egy éves kora előtt is cukros dogokkal etette, süti, lekvár pl. Persze erről is utólag tudtunk.

Lehet, hogy ezek ilyen piti hülyeségnek tűnnek, de nagyon bosszantó, hogy majd minden találkozás után szembesülök valami ilyennel.

A kérdés pedig, amiről eszembe jutott az én saját kérdésem párral lejjebb, hogy elmehet-e a gyerek a velük.



2018. nov. 15. 10:14
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
33%
Anyósom egyszer látta az első gyereket, azóta nem, a picit csak fotón. Hasonló okok miatt én úgy gondoltam, fontosabb az, hogy a férjemmel ne öljük egymást az anyja miatt x időközönként. Egyébként le se szarja őket, egyszer nem hívott, h mi van velük, vagy hogy felköszöntse őket a névnapjukon pl...
2018. nov. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Mi igyekszünk nem ölni egymást. Ketten mennek a gyerekkel, de azért nem kéne úgy csinálni, mintha bármit szabad lenne.
2018. nov. 15. 10:29
 3/51 anonim ***** válasza:
49%
Tulreagalod
2018. nov. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nyugodj meg kicsit! Nekem az anyukám ilyen, hogy mondhatok én bármit, azt csinálja amit ő jónak gondol. Mi még együtt lakunk,( készül a saját házunk) igaz külön szinten, de mikor hazaér a munkából, a fiam rohan hozzá, vele akar lenni egész délután. Anyukám is édességgel tömi, meg gyümölcslével víz helyett. Annyit veszekedtem ez miatt, hogy majdnem ráment a kapcsolatunk. Így már ráhagyom. A fitmaszűkületes dolgot meg engedd el a füled mellett, te tudod, hogy nincs gond, az a lényeg.
2018. nov. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
82%

De csak latta , vagy hozzanyult ?

Valószínű csak jót akart, az ő korukban még az volt a divat , hogy huzogatni, de már ez nincs de hát nem tudhatja már idős.

Én nem csinálnék ebből problémát hisz neki is fia van , és gondolom a férjedddl minden rendben.

2018. nov. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
39%

#4 tehát feladtad és hagyod, hogy azt csinálja amit csak akar? Neki mem volt fontos, hogy jóban legyetek?


Mi már kezdetektől bevezettük a fehérnemű szabályt. Vagyis csak én és a Férjem nyúlhat a kukihoz, nunihoz. Plusz az orvos, de ezt is mindig megbeszéltük. Amióta a nagyobb már szobatiszta, azóta mi is csak engedéllyel.

Semmi sem indokolja, hogy egy nagymama a kukiján matasson. Itt nem arra gondolok, hogy egy gyors peluscserét csinál.

2018. nov. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
40%
Azt unokája könyörgöm, miért ne foghatná meg :D Főleg, hogy ő tapasztaltabb, már felnevelt legalább egy gyereket.
2018. nov. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem, utolsó, nem foghatja meg a kukiját.

2018. nov. 15. 12:18
 9/51 anonim ***** válasza:
57%
Piti hulyesegek. Minek jartok hozza, ha igy zavar tole minden. Biztos egy eletre megbetegszik mert mamanal kap lekvart meg sutit. Meg a futyi tema is..lattal te mar begyulladt futyit, szukulet miatt? Mit nem adnek ha nalunk a mama ilyen figyelmes lenne. De te meg beteg vagy komolyan. Csak vigyazz, egyszer neked is lesz unokad, akinek majd jot akarsz. Remelem a menyed hasonlo lesz hozzad.....
2018. nov. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
32%

Engem akkor nem zavarna, ha egyedül lett volna hagyva a gyerekkel, akkor tisztogatás közben feltűnhet neki akár, de a férjed is ott volt!


Én őt teremteném le, hogy miért az anyja pelenkázza az ő gyermekét, mikor ő is ott van és van két keze. Nyilván minél nagyobb a gyerek, ez annál kényesebb kérdés.


Szerintem ez a szülők dolga, mert intim dolog.


Lányom van, nem tudom fiúknál hogy megy, de lányoknál alaposan kell takarítani a kakit minden helyről, szerintem ő is csak megnézte a fityma végénél, és akkor jött rá, hogy nem mozdul.


A férjednek kellett volna csinálnia a pelusozást.


Nálunk januártól lesz a gyerek 4 éves korában az intimitáskérdés szülők/óvónők előtt. Későn lett szobatiszta, utána a fenéktörlés sem ment elsőre, meghát csak én és a nevelőnő pelenkáztuk/töröltük a fenekét.


Szerintem ráér olyan 3-4 éves korig a gyerekkel tabut csináltatni belőle, addig nekünk kell figyelni rá, hogy ne matasson ott olyan, akit nem szeretnénk. Előtte a gyerek nem képes kiállni magáért úgy sem egy felnőttel szemben, pláne, ha érzi, hogy súlya van a dolognak.


Szóval én leteremtenèm a férjem, majd megbeszélném vele mit gondol arról, hogy az anyja a fiunk nemiszervét vizsgálta. Biztos helyteleníti(remélem), akkor pedig megmondanám a nagyinak, hogy ő nagymama, nagyon rendes, hogy szólt, hogy aggódik, de mostantól mi pelenkázzuk, ha ottvagyunk, ha pedig nem, akkor se vizsgálja jóindulatból sem a gyermekünk nemiszervét. Ezt leginkább a férjednek kellene mondania.. neked pedig bólogatnod, hogy az anyja lássa, hogy a fia helyteleníti a dolgot.


Ha nem helyteleníti.. akkor bizony nem választottál elég jól.


Megkérdezted miért hagyta, hogy a nagyi pelenkázza az apja helyett?

2018. nov. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!