Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan tudassam az anyóssal,...

Hogyan tudassam az anyóssal, hogy nem ő fogja eldönteni, mit adok a babámnak enni?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy összeveszés nélkül. Pl: mondtam h eszik már édesburgonyát...erre na majd ő vesz palántát,hogy ne boltit egyen. Na ekkor lett volna lehetőségem közölni,hogy nem ő dönti el,hogy miből milyet adok neki enni,és hogy én azt hol veszem stb. De gyáva voltam,viszont félek,hogy a fejemre nő. Én nem vagyok biomániás ő az. De akkor se ő dönt a lányom dolgairól.

2019. máj. 4. 17:56
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%
De látom te vagy az élő lexikon. 🤣Még 1x írom, h nálunk ezt is szedernek hívják. És igen tudom az eredeti szeder bokron nő, de attól még felénk ennek is szeder a neve. Azért is írtam, h kinél hogy hívják. 😎
2019. máj. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

En irtam az eperfat, mert igy egyertelmubb.

Hivhatjak szedernek is.

A foldieper, meg soha nem no "bokrocskan", gondolom te meg soha nem lattal eperpalantat!

Nem tudtam h ez ekkora vitat valt majd ki :)

Olyan gyomirtoval nem kezelhetik az adott orszagba, exportra szant etelt, ami az adott orszagban be van tiltva. Bar sok vegyszer nem mutathato ki bizonyos ido elteltevel.


Nagyon Fontos, h mindig hazai, ideny gyumolcsot/zoldseget vasaroljunk, foleg kisgyermekeknek!

2019. máj. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%
Én nem vitázni akarok, hanem a véleményemet írtam.Amin az eper nő, azt én bokrocskának a hívom, és szokott is itthon lenni jó pár évig, úgyhogy tudom milyen az eperpalánta. És piacon is dolgoztam pár évet és ezért azt is tudom, h a kofák hogy csapja be az embereket. Sajnos 95% hazaikent árulja a behozatalt,amit az emberek el is hisznek. Úgyhogy a gyereknek úgy tudsz biztosan házait adni, ha magad termeled ki. De hát erre sajnos nem mindenkinek van lehetősége.
2019. máj. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Attól, hogy te úgy hívod, még nem lesz az.
2019. máj. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%

,,Múltkor láttam egy dokumentumfilmet ahol mutatták, hogy a spanyol termelők a gyümölcsök, eper meg gyümölcsfák között olyan ipari gyomírtót használnak gallonszám amit erre felén már rég betiltottak, mert amellett hogy rákkeltő lebontja az ozont is.."


Igazad van kötekedő.:) Így hangzott volna a mondat helyesen.

,,Múltkor láttam egy dokumentumfilmet ahol mutatták, hogy a spanyol termelők pld eperföldeken és különböző gyümölcsfák között olyan ipari gyomírtót használnak gallonszám amit erre felén már rég betiltottak, mert amellett hogy rákkeltő lebontja az ozont is.."

Emellett amúgy az üres gallonokat csak úgy a termőföld mellé hajigálva, nyitott szájjal össze vissza lehajigálják és ami az alján még marad szennyezi a földet.Mindezt pár lépésre attól a gyümölcsfától vagy épp epertől amit aztán az ember megvesz jó szívvel, mert ugye egészséges...

Szóval kötekedő, megragadtad a lényeget, hogy nem megfelelően volt a mondat összerakva, az meg hogy mennyi mocskot megetetnek tudtunkon kívül velünk nem zavar, mert abba nem lehet gondolom belekötni.Mert ugye mit számít mitől pusztulunk.:D


Mi pld termesztünk sok mindent a kiskertünkbe, de nyilván a talajvíz így is sok szutykot hoz, ha anyu hoz pld sütőtököt nem akadok fent azon, hogy meg akarja mondani mit egyen a gyerekem, mert tudom hogy nem permetezik carrá vagy bármi más gyümölcsre nem tesznek ilyen olyan viaszt fényezésnek, vagy nem gombaölőzik, hogy a szállítás alatt ne kezdje el betámadni valami..stb..stb..stb..

2019. máj. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%

Hu, nem en vagyok a "kotekedo", de a nagyuzemi termeles ennel am egy kicsit bonyolultabb. Kelrek, hidd el, jo szandekkal irom, reszletekbe nem mennek bele, mert felesleges, de szigoru eloirasok vannak minden orszagban!

Viszont, en is csak kapizsgalom a felszint, bar 3,5 evet tanitottak (mezogazdasagot), ambar kerteszet teruleten nincs tapasztalatom (nem a konyhakertet ertem ez alatt) csak a konyvekbol.

2019. máj. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!