Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan etessem a gyereket,...

Hogyan etessem a gyereket, hogy nőjön, de ne hízzon meg?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ovis és kisiskolás gyereket látni, akik kövérek, de legalábbis "jól tápláltak". De ha keveset adok, akkor meg nem nő nagyra és nem fejlődik rendesen. Hogy a búsba kéne táplálni? Már a kezdetektől. És később is.

Köszönöm, akik segítenek.


2019. máj. 7. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Változatosan és egészségesen.

Fehér kenyér helyett teljeskiörlésű.

Kevesebb cukor.

Üdítő helyett víz.

Sok zöldség és gyümölcs.

Sportolás.

És ami fontos, példamutatás. Ha te tömöd a chipset a tv előtt, ő is így fog tenni.

2019. máj. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Változatosan, nem követve az egészségesnek mondott divatot. Gyereknek egyébként sem jó a diéta.De mozogjon sokat, ne a gép előtt üljön egész nap.
2019. máj. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Sokat kell sétálni, játszani. Nem chipsel tömni, vannak egészségesebb nasik is.

Szerintem nem kell különösebb étrend csak erre odafigyelni.

2019. máj. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
ha nagyon akarsz, kalóriát is számolhatsz. megvan hogy melyik életkorban mennyi kalória kell naponta (az sem árt, hogy milyen vitaminok, tápanyagok és mennyi), lehet számolgatni
2019. máj. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Mozgás! Mozogjon sokat az a gyerek. Foglalkozni kell vele, kimenni a szabadba, játszótérre. X-box helyett kapjon trambulint.
2019. máj. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17%

Egyszerű minden olyan dolgot ami káros, egészségtelen azt nem kell adni neki, a teljes étrendből kizárni. Lányom 8 éves, tornázik, úszik 2 éves kora óta számolom a kalória bevitelt, nem kap semmi olyat ami nem egészséges.

Most 900kalória a napi bevitele, próbáljuk betartani. Rendszeres testmozgás is megvan a heti 6 gimnasztika, és torna órával.

2019. máj. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Uram isten... Mint a gépek. A nagy könyv leirja a kalóriát akkor annak úgy kell lennie pont. Hát nem. Ez nekem nem menne. Sok zöldség, gyümölcs.Igyekszek bio dolgokat adni, van a családban aki állattenyésztéssel foglalkozik van aki zöldségtermeléssel. Inkább ezt nézem, mint hogy agyig tömött ízfokózókkal teli ételeket etessek vele.
2019. máj. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7es vagyok ez lemaradt. Nagyon sok múlik a genetikán, ki mit örökölt. De én úgy gondolom, ha a gyerekem túlsúlyos lenne segítséget kérnék egy gasztros dokitól, vagy kivizsgáltatnám mi okozza. Nem látom értelmét az extra dietanak. De ez az én véleményem
2019. máj. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#7 nekem se menne. de ez is egy opció, ha tényleg ennyire oda akar figyelni a kérdező
2019. máj. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!