Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mivel etessem 9 hónapos kisbabám?

Olga75 kérdése:

Mivel etessem 9 hónapos kisbabám?

Figyelt kérdés
9 hós babám nem szeret enni. Reggel 7kor 100 ml tápszert iszik,10 körül 4-5 kanál gyümölcsöt sinlaccal, utána 11 körül tápszert,130 ml-t, 2kor 3-4 kanál főzelék husival,5 körül tápszer, kb 130 ml,7kor tejép 3-4 kanál, fél 10kor 250 ml tápszer. Mást nem hajlandó inni, csak tápszert, nem is hízik. A 3-4 kanál kaja után mindig keservesen sírni kezd és inkább tápszert kér. Régebben többet evett, szépen haladt, de most visszatért a tápszerhez. A darabos ételekkel csak játszik, nagyon keveset eszik meg belőle. Mi baj lehet?
2016. szept. 28. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell, hogy darabos legyen a "rendes" étel se, nyugodtan turmixold le a főzeléket is. Ehet tojás nélküli tésztát - én durumtésztát szoktam főzni és a zöldségekkel együtt leturmixolom. Savanyított tejtermékkel (sajt, joghurt, túró) is próbálkozhatsz, hogy minél változatosabb legyen. Én pl. tegnap reszelt trappista sajttal, pici natúr görög joghurttal kevertem ki két főtt krumplit és összekevertem fél üveg spenótos pulykás univer bébiétellel, kimondottan ízletes lett, én is megkóstoltam. :) Rizst is kaphat már.


Szerintem a darabosság lesz a baj, egyszer nálunk is kicsit nagyobb darabokban maradt a tészta, hát vágta is a pofákat a kisfiam. :) Ő nyolc hónapos múlt egyébként.

2016. szept. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem akkor szokott a babám pár napig alig enni, mikor a foga ki fog bújni. Olyankor ő is szinte visszatér a tápszerhez. :)

Mióta nem eszik? Ha csak 2-3 napja, akkor lehet ez a gond.

Másik: lehet hogy nem éhes mindig, a tápszer meg ugye könnyebben lemegy. Én kisfiam tízóraira alig eszik néha, de elvan vele mégis délig. Szerintem ha 10 körül eszik pár kanállal, akkor 11-kor ne tápszereztesd, várj délig, akkor ebédeljen rendesen (ha elfogadja). Nálunk így működik, utána 3-4 körül uzsonnázik, 7-kor tejpépet vacsizik, fürdik, aztán tápszerezik elalvás előtt.

Nekem is nehéz néha betartanom, de arra jöttem rá, hogy ha egy étkezéskor nem kér annyit, amennyit szerintem "illene" ennie, jobb, ha nem próbálom meg étkezések között még etetgetni ezzel-azzal, mert akkor a következő étkezéskor sem éhes, stb. (Persze azért ha éhes, kap enni, csak nem kínálgatom vele.)

2016. szept. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen 3-4 napja van ez, azelőtt azért többet evett, bár akkor se sokat. Én is gondoltam arra hogy a 11 órai tápszert elhagyom, csak az a baj, hogy ő azt mindig kéri, és azzal alszik el, és akkor alszik kb délután 1-2-ig. A foga jön, most 2 egyszerre, de már kibújtak. Jövőhéten úgyis mennünk kell a doktornőhöz, hátha ő is tud valamit mondani.
2016. szept. 29. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!