Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nagyon nagy problemam lenne a...

Liána27 kérdése:

Nagyon nagy problemam lenne a kislanyom 3honapos es nem akarja elfogadni a tapszert mit csinaljak?

Figyelt kérdés
mar a doktorno irt fel tobb fajtat is es o elutasitja Adtam neki foralt tejet es azt pedig elfogadta 3alkalomkor kapot de viszont tegnap este meg a szeklete kicsit veres volt es most nagyon megvagyok ilyedve mar nem szeretnek adni neki tejed De akkor mit csinaljak hogy fogadja el? 😭

2019. máj. 15. 11:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem eszik, iszik semmit, akkor nagyon hamar kiszáradhat, próbálj neki vizet adni legalább, egyébként ha valóban semmit nem eszik kórházba kell menni vele. Rengeteg féle tápszer van és valamelyiket meg fogja enni, mert éhes lesz, ha ennyire étvágytalan akkor lehet, hogy, beteg, az én kislányomnál is ez volt, bent is feküdtünk másfél hetet, húgyúti fertőzése volt. Tehéntejet meg 1 éves korig nem szabad adni.
2019. máj. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Azzal nincs gond mert a tejat issza es azt el fogadja csak a tapszer a gond
2019. máj. 15. 12:16
 13/25 anonim ***** válasza:
92%
Igazából a testsúlya szerint, kilónként kell 1 dl folyadék hivatalosan, de ebben a tápszer is benne lenne, ha legalább nem szárad ki az jó, viszont a súlya hamar vissza fog esni, ha semmi tápszert nem iszik, plusz biztosan betegségre gyanakodnék, mert a csecsemők folyton éhesek, nagyon kevés idő alatt megkétszerezik, háromszorozzák a testsulyukat. Gyerekdokitok mit mond?
2019. máj. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
76%

Egyetértek azzal, aki azt írta, hogy próbálj anyatejet szerezni. Aztán talán lehetne keverni az anyatejet a tápszerrel kis adagokban (ha ha nem inná meg, ne menjen sok kárba a drága anyatejből) és fokozatosan áttérni a tápszerre.


Még szoptatott babáknál is fellép néha szoptatási sztrájk, és enneknagyon sok oka lehet, nem minden ok függ össze az anyamellel vagy az anyatejjel, ezért én még szoptatási tanácsadót is megkérdeznék a tapsztalatairól, hogy milyen egyéb okok szoktak még felmerülni.


Az orvosnak csak annyiban nem adok igazat, hogy lehet, hogy egy bizonyo ós tápszer 100-ból 90 babának a legjobb ízű, de lehet, hoyg a maradék 10-nek más ízlik, ezért nem kéne megállni ennél, írjon fel másfélét is, menjetek végig a kínálaton.


Nagyon-nagyon együttérzek vele,d az én lányom is rettenetes evő volt babaként és még most is az, tudom, min mész keresztül. Reméljük, mielőbb kiderül, mi a gond, és találtok megoldást!

2019. máj. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Most voltunk 2napja es azt mondta hogy nagyon jo a sulya 55cm es 6kg de viszont mondta hogy nem eszik es irt fel masik tapszert ha eszik is a tapszerbol csak 30ml es az nagyon keves es o azt mondta hogy nincs a kislanynak semmi baja probaljak tobb orat varni az etettesel es ha ehes lesz megeszi azt mondta ha ezt a tapszert nem fogadja el a tobbit se fogadna el
2019. máj. 15. 12:27
 16/25 anonim ***** válasza:
84%
Viszont trats folyamatosan a kapcsolatot a gyermekorvossal, számolj be napi szinten arról, hogy mennyit evett/nem evett a kislány. És folyamatosan próbáljátok adni azt, ami megengedett és elfogadja. Nem éhezhet huzamosabb ideig nem csak a súlyvezstés miatt, hanem az elektrolitháztarzása is borulhat, bár az szuper hír a bajban, hogy legalbb sokat iszik.
2019. máj. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
76%

Tapasztalatból mondom, hogy sajnos nem minden gyereknél működik az, hogy ha éhes lesz, eszik és ha szomjas lesz, iszik. A mi dokink is ezt mondta eleinte, aztán amikro már megjártuk párszor a kórházat kiszáradás miatt, megértette, hogy sajnos nem, van olyan gyerek, akinél ez másképp megy.


Rendben, ha nem ír fel a doki másik tápszert, akkor próbálj másikat venni teljes áron te magad. Akár egy másik kérdést is érdemes lehet kiírni itt hogy extrém válogatós babák anyukáinak melyik tápszer vált be legjobban, és amit még nem próbáltatok, azt próbáljátok ki. Vagy máshol utána olvasni más anyukák tapsztalatainak.


Viszont ha 30 ml-t megeszik, akkor az arra is utalhat, hogy elsősorban nem a tápszer ízével van baja, hanem más miatt étvégytalan. Mióta nem ezsik?

2019. máj. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
67%

Próbálj ki másfajta tápszert-nem kell hozzá a gyerekorvos, recept nélkül is kapsz ezer félét.

Próbálj ki másfajta, akár nagyobb lyukú cumit.

2019. máj. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
2hete van ez hogy ha eszik is a tapszerbol a legtobb 30-50ml es ennyi este meg font vagyok vele van hogy hajnalokig es ezt mondtam a doktor nonek erre meg azt mondta ossze csereli a nappalt az ejszakara
2019. máj. 15. 13:00
 20/25 anonim ***** válasza:
49%

Ha gond van a babád evésével akkor vidd orvoshoz,kérdezd meg a védőnőd, de ne etesd olyannal, amit 1 éves kor után lehet bevezetni..Az meg, hogy nem vagy képes megnézni a fogínyét mindent elmond rólad utána meg egy anonim oldalon rinyálsz, hogy jajj nem eszik a gyerekem? Kérdezted volna meg mielőtt bolti tejet adsz neki, hogy más is etette e ennyi idősen ilyennel!

Szegény gyerek, de komolyan...Mondjuk szerintem ez a kérdés kamu, nem lehet az internet világába senki ennyire gáz..

2019. máj. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!