Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha az almától szorulása van a...

Ha az almától szorulása van a babámnak, adjak holnap inkább valami mást neki, vagy várjak még kicsit a hozzátáplálással?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos, tegnap adtam neki először reszelt almát, 2 kiskanállal kb. Ma kicsit többet, de egész nap nyügös volt, fájt a hasa. Holnap már semmiképp sem adok almát, de mást adhatok? V várjak pár napot, esetleg hetet? Eredetileg 6hónaposan akartam kezdeni a hozzátáplálást, de folyton sírt, hogy nem lakott jól a tápszertől.
2019. jún. 9. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Még éretlen az emésztőrendszere látod most a saját szemeddel , nem véletlen a hat hónapos ajánlás.

Olyan nincs, hogy nem lakik jól a tápszerrel akkor növeld az adagot vagy add sűrűbben.

2019. jún. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A védőnő meg a gyermekorvos is 4hónapot mondott, hogy nyugodtan elkezdhetem, de ne adjak több tápszert, mert nagyon elhízik tőle.
2019. jún. 9. 22:09
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Meggyel is próbálkozhatsz. Az almát egyelőre hanyagold.

Ha úgy látod, nyugodtan várhatsz még a hozzátáplálással. Engem is ezzel fárasztott a védőnő már 3 hós korától, de én is csak 4 és fél hósan kezdtem mert akkor volt rá kész. Megpróbáltad, nem jött be. Várhatsz még nyugodtan.

2019. jún. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Mehet barack, meggy, répa, édesburgonya, cékla, vagy ha tápszeres, akkor tejpép akár bevezetés nélkül is. Az almától nekem is ég a gyomrom, nem is értem, miért ezzel kezdik sokan.
2019. jún. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Az ilyen orvost meg védőnőt megkérdezném, hogy mikor volt utoljára tovább képzésen. Én is egészségügyes vagyok, tudom miről beszélek.

A WHO ajánlást kellene követniük, ha nem, szakmai hibát követnek el.

2019. jún. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

A cékla hasfogó. A meggyel is várnék.

Amit én adtam(mert az én kisebbem nem szereti a túl édes dolgokat): répa, burgonya, sütőtök, édesburgonya, vagy kiirathatsz sinlacot pl. A kicsi most megkedvelte az alma krumplit, alma barack szoval a vegyeset, ahol nem az alma a vezeto iz. Bevallom, en is azzal kezdtem, mert a nagyom falta elsőre 4 hós korától, de minden gyerek más.

Lehet érzékeny a gyomra. Azt javaslom, várj pár napot, a dokinak bologass, persze már kostolgat, es le van rendezve. Nekem is mondták, hogy jajaj gyorsan kezdjem el, de en sem sietek vele, ráérünk nem verseny.

2019. jún. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
A fiamnak 1evesen is fájt a hasa az almatol. Viszont ha meg volt párolva/sütve úgy már jó volt. Nyers almát 2eves kora után kapott újra. Akkor már nem fájt tőle a hasa.
2019. jún. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Az én babámnak nem fájt a hasa, de megfogta az alma. Ezért a második amit bevezettem a sütőtök volt. Azzal próbálkoznék. Ha attól is fáj a hasa, várnék pár hetet. Tejpéppel is próbálkozhatsz. Van 4 hónapos kortól adható és táplálóbb mint a tápszer.
2019. jún. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Párold meg az almát, úgy nem fogja meg.

Várj pár napot hogy megnyugodjon a pocija.

2019. jún. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!