Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Glutén bevezetése mikortól?

Glutén bevezetése mikortól?

Figyelt kérdés
4 hónapos a kislányom, de mivel nagy baba és tápszeres, doki javasolta kezdjük el a hozzátáplálást. Nem Magyarországon élünk, nincs védőnőm akitől tanácsot kérhetnék. Szóval 1 hete a tízórai ki lett váltva, eddig evett répa, alma, barack, szilva pürét, ma kapott először rizses tejpépet. Olvastam, hogy már elég korán el kell kezdeni a glutén bevezetését, arra gondoltam holnaptól ebédre azzal kezdem. Ti hogyan csináltátok? Azt is először csak pár kiskanàllal? Eddig mindent szépen elfogadott és megevett. És mivel? Pl. Gríz vagy tönköly? Esetleg zab? Vagy teljesen rám van bízva? Vagy jobb lenne uzsonnára adni az új ennivalót ebéd helyett? Millió táblázat van neten is..
2019. jún. 20. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi 6 hónaposan vezettük be 7 gabona péppel. De én is hallottam már olyat hogy minél előbb vezetik be annál kisebb az esély az allergiára
2019. jún. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi is 6 hónaposan vezettük be. Én darált kekszet kevertem a gyümölcspürébe. Nagyon szereti a fiam.

Szerintem délelőtt próbáld meg. Mivel a glutén eléggé allergén, ne éjszaka szenvedjen szegény, ha esetleg gondot okoz neki.

2019. jún. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A nagy kb 2 hete kóstolgatott gyümit, zöldséget, amikor zablisztet kezdtem tenni a püréibe. Ő jobban szerette sűrűn a pépeket, onnantól igényelte is. Később házi babakekszet morzsoltam a gyümihez, kb 7 hónaposan már el is rágcsálta a kekszet, kiflit, kenyeret.

A kicsi 2 hete eszeget, pont ma vettem meg a zabot neki is, holnap kap a barackhoz kicsit. A zabban elvileg kevés a glutén, így elsőre ezt ajánlják legtöbben.

2019. jún. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!