Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Glutén bevezetése? Mikortól?...

Glutén bevezetése? Mikortól? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hónapos, ma voltunk védőnőnél státuszon, tegnap pedig gyerekorvosnál oltáson.


Mindketten azt mondták, hogy elkezdhetem a glutén bevezetését, darált kekszet keverjem össze pici anyatejjel, és fél kanállal naponta. Nem akarok nekik ellent mondani, viszont annyi ellenkező ajánlást olvasok a neten, hogy félek neki még anyatejen kívül mást adni.


mindenhol azt olvasom, hogy 6 hónapos kortól kell elkezdeni a hozzátáplálást, az ételek bevezetését, különben ételintolerancia vagy allergia alakulhat ki.


Ti mikor adtatok a babának kekszet, mikor vezettétek be a glutént?



2019. márc. 26. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom a glutént 6-7 hósan kell.

Én még nem.adtam neki gluténos dolgot, 6 honapos!

2019. márc. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Állandóan változnak az ezzel kapcsolatos ajánlások is. Volt, hogy egy éves korig tilos adni bármilyen glutén tartalmú dolgot, aztán ez lement fél éves korra, és a legutolsó, amit ismerek, az a glutén mielőbbi bevezetését ajánlja arra hivatkozva, hogy kisebb korban jobban tolerálja a szervezet az új összetevők bevezetését.

Nekem három gyerekem van, a három különböző eljárás szerint lett bevezetve a glutén, szerencsére egyik sem glutén érzékeny.

2019. márc. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 4 hós. A napokban volt itt a védőnő, kérdeztem, most mi az ajánlás. Azt mondta, hogy anyatejes babánál még mindig a 6 hós kor a hozzátáplálás kezdete, és igaz, hogy a glutént jobb minél előbb bevezetni, de nem direktben, hanem anyatejen keresztül. A nagy 4 éves, nála 7 hós kora körül kezdtem gabonás pépet keverni a gyümölcsbe.
2019. márc. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igaz az én lányom tápszeres, de mikor 4 hónapos volt mondta a védőnő, hogy ha betölti a 6 hónapot tegyek a gyümölcspürébe kis kekszet. Így is tettem, most 6 és fél hónaposan voltunk újra és lehordott a sárgaföldig, hogy miért adtam neki kekszet mikor majd 9 hónaposan kell... Én meg csak nagyokat pislogtam, hogy de hát ő mondta...
2019. márc. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta 100 anyat tejes babànak rà èrek 6 hósan hozzà tàplàlni ha elég neki az anya tej szèpen fejlödik. Kb 5.5 hônapos volt mikor elkezdtük 6 hósan vezettük be a glutènt 7 gabonàs pèpel. Minden kanalas ètkezèsbe raktam kicsit. Most lesz 8 hónapos azóta rendesen eszik màr mindent amit szabad ès hâl isten semmi baja a glutèntöl
2019. márc. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!