Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Meddig van ez így rendben az...

Meddig van ez így rendben az evéssel?

Figyelt kérdés
Babám 7,5hós,sokmindent eszik már,tízóraira gyümölcs van joghurtal,grizzel vagy valamilyen tejpéppel,vagy babakekszel, ebédre van a zöldség hússal(disznó,csirke,hal,pulyka,eddig) 150 grammot eszik ebben a melegben,amugy 200-220g, tápszeres de erre a 2 ézkezésre már nem iszik azt,csak vizet kaja után. Az uzsonna következik az még felesbe tápszer,rendes kaja.Még csak pépeset eszik,kekszet,sajt darabot megeszi saját maga ha a kezébe adom. Viszont nem velünk együtt eszik,mert nem úgy jön ki az éhsége mint ahogy a mi ebédünk kész. És ha mi eszünk ő vagy alszik,vagy játszószőnyegezik.Etető székben,asztalnál,tányérból etetem,de meddig jó ez így? Mikor kellene lássa,ahogy mi eszünk? Oda kellene ültetnem akkor is ha ő nem kap abból amit mi eszünk? Nálatok ez hogy van? Amugy mi furán eszünk. Levest soha, főzeléket nagyon ritkán, gyorsan készen levőket szoktam főzni,ha egyedül vagyok a otthon a férjem dolgozik,nem is nagyon eszem. Elfelejtem,sajnálom az időt rá stb. Ezt is át kellene alakítani akkor?

2019. jún. 24. 12:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés mikor veszi észre, hogy ti más esztek, mint ő.

Nálunk pld majdnem másfél éves volt mire leesett neki, hogy míg ő főzeléket kap hússal addig mi pld csirkehúst eszünk rizzsel(amit persze megehetne, de mondjuk nem minden nap, mert a rizs nagyon megfogja a hasát).Párom többfajta kaját nem is bír megenni ételallergia miatt.Szóval másfél évig kb 2-3 fele főztem.Aztán marhára meguntam.Össze írtuk mit bír megenni a párom,mit szeret (én nagy vonalakba mindent megeszek) és aszerint van most már főzve, hogy lehetőleg mindenki jól lakjon.

Amúgy 7.5 hónaposan szerintem felesleges + oda ültetni az asztalhoz, hogy nézze mit csináltok.

Sőt nálunk pld az uzsonna idő a gyereknek valamikor fél 5 környékén van, az apja meg csak 5 -1/2 6 fele tud enni, nem viszem ki, hogy na nézd apa hogy eszik, mert ha látja enne(annak ellenére, hogy fél-1 órája evett csak, de a súlya anélkül is szép, hogy óránként etetném).

Minden esetre szoktassátok a gondolathoz magatokat, hogy előbb -utóbb levest és főzeléket is kell ennetek, mert a gyerek se fogja megenni, ha látja, hogy ti nem eszitek.:)

2019. jún. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!