Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert ijesztgetnek a nogyogyas...

Miert ijesztgetnek a nogyogyaszok abortusszal, genetikai rendellenesseggel, ha az UH minden rendben volt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most allok nogyogyasz valtas elott, mert az elso annyira felstresszelt, hogy meg a parommal is veszekedtunk a hulyesegein. Eloszoris hisztizett a masodik talalkozaskor, hogy miert nem csinaltam meg a genetikai vizsgalatot amelyik azt se tudom hanyfele genetikai rendellenesseget vizsgal, es persze rettenetesen draga. Jelzem csak betoltott 10. terhessegi hettol lehet megcsinalni es most vagyok 11 hetes.

Utana meg abortusszal ijesztgetett, meg hogy biztos beteg lesz a baba, es azt o nem fogja vallalni, es utana kozbeszurta, hogy mellesleg a nyaki redo es az orrcsont rendben van.

Ertem en, hogy nem huszoneves vagyok, de miert kell ezt csinalni?

Jart meg valaki igy kozuletek?



2019. jún. 21. 07:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%

"Ertem en, hogy nem huszoneves vagyok, de miert kell ezt csinalni?"

21 évesen szültem, mégis ez ment az egész terhességem alatt.

Engem is végig idegesítettek, nem egy orvos 4 orvos is azt mondta, hogy vetessem el mert kéz, láb nélkül fog születni. 20.hét után pedig azzal hogy nem lesznek belső szervei. 1 orvos volt aki azt mondta hallgassak a megérzéseimre, minden rendben lesz. Hallgattam is. Már 9 hónapos makk egészséges.

2019. jún. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Uristen!


Akkor ez nem is kor fuggo! En nem ertem komolyan, hogy mire jo ez az egesz?!

A doki tobb penzt kap abortuszra?

Nem elegge gyengek a szuletesi statisztikak, meg azokat is kell csesztetni akik gyereket vallalnak?

Akihez most megyek, az abortuszellenes hireben all. Ugyhogy drukkolok, hogy hatha megmaradna most szulesig az orvosomnak.

El se tudom kepzelni, hogy mi mindenen mehettel keresztul 4 orvossal. De tisztellek a kitartasodert es a hitedert!

2019. jún. 21. 08:09
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Nem, sosem ijesztgettek, ez nem normális dolog. Meg kellett volna tőle kérdezni, hogy mit lát az uh-n, ami aggasztja. Amúgy meg válts, mert az semmiképpen se oké, hogy mindenféle fizetős vizsgálatot akar, 36 évesen szültem, a kombinált teszten kívül nem ajánlottak semmit.
2019. jún. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%

Amúgy a kombinált és integrált teszt 25ezer körül van, az nem olyan drága, mint a nifty vagy panorama teszt.

Ettől függetlenül a dokid bunkó, és jobban jársz, ha váltasz.

2019. jún. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%
Velem is bunkózott a doki, mert kijelentettem, nem csináltatok meg olyan tesztet, aminek a tájékotatójában az áll, az eredmény csak egy arányszám, és nem vállalnak felelősséget érte. Amúgy azért nyomják ennyire, mert pénzt kapnak utána.
2019. jún. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Valtok, szerencsere kaptam programalast korait egy masik dokinal akinel alapbol csak 5 hetre programalnak, engem egy hetre s egy kicsire programaltak. En is arra gondoltam, hogy a kombinalt teszt eleg kell legyen, mert ezeknel a tobbszazezres teszteknel is az szerepel az aprobetus reszben, hogy pozitiv eredmeny eseten amniocentezis javasolt.

Kedves utolso, en is ezt gyanitom, hogy penzt kap ez a doki ezek utan a draga tesztek utan. De szerintem akkor se lehet(ne) ilyen bunko.

2019. jún. 21. 08:35
 7/21 anonim ***** válasza:
79%

Kombinalt 13-15ezer Ft. UH-val egyutt 90%-os eredmenyt ad. Az UH magaban 70%-os eredmeny. Kifizetheto ez az osszeg szerintem meg is eri.


Aki meg nem eselyeket szeretne lotolgatni, hanem biztosra menni, annak ki kell nyitni a penztarcajat, tetszik vagy sem, ez van, inakbb kifizetem, minthogy beteg gyereket neveljek.


Nekem eleg volt 90% biztosra menni.

2019. jún. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

Hány éves vagy? 35 felett szerintem ne csináltass kombit, torzul az eredmény,csak parázás lesz belőle.

Amúgy én is váltanék orvost. Egy normális doki nem igy áll a kismamákhoz. Persze, tárgyilagosan elmondja a lehetőségeket, de érzelmileg zsarolni valakit ilyenekkel, parasztság.

2019. jún. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%
Fura. 2dik babával vagyok várandós, egyikkel sem találtak indokoltnak elmenni fizetős tesztekre. Persze ha indokolta volna, simán
2019. jún. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

9-es. Hany eves voltal az elso terhesseged alatt?

8-as. Januarban toltottem a 35-ot. Szerintem meg hataron vagyok. A csaladjaink genetikaja mind jo, mind fiatalabbnak tununk egy jo 10-essel a valos korunknal. UH rendben volt minden, ezert nem ertek mar lassan semmit. Regebb mig nem volt ennyi teszt meg ilyen fejlett gepek, az a bizonyos 9 honap tenyleg a gyermekvarasrol szolt, most meg mind csak a tesztek meg a remisztgetesek... :(

2019. jún. 21. 11:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!