Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 1 éves gyerek ezeket eszi, ez...

1 éves gyerek ezeket eszi, ez így rendben van?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Első baba, és olyan sok helyen írnak mindenfélét, hogy már nem tudok eligazodni.Ráadásul minden gyerek más, hiába akarom ráerőltetni a tankönyv szerinti dolgokat, ha elutasítja. Szóval ezeket eszi: alma, banán, szilva, meggy, őszibarack, sárgabarack, körte, málna (bébikajában) sütőtök. Ezeket még pépesen eszi, és a hús is úgy szerepel az étrendjében, hogy csirkés gyümölcsös babakaját kap. Ezen kívül darabosan ezeket eszi: rizs, krumpli (csak a sült krumplit és a petrezselymes krumplit), tészta, kukorica, brokkoli, kifli, kenyér, kalács, tojás, halrudacska. Eszik még joghurtot, tejfölt, és a tejet most szeretném adni neki feles tejként először, de csak ritkán kapna. Desszertként vízbegrízt kap és nagyon ritkán túrórudit, de a csokit leszedem róla. Jól állunk, vagy nagyon egyhangú ez így?
2017. dec. 21. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia. Így első olvasásra kevés féle zöldséget eszik. Pl. Cukkini, z. borsó, z. bab, s. répa, cékla, paradicsom, főzőtök? Egyiket se eszi meg? Vagy nem adtál még meki?
2017. dec. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
meki=neki
2017. dec. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Meki :D

Karalábé,tészta,túró(natúr,nem túró Rudi).szinte már mindent ehetne!főleg ha van foga!disznó hús.babapiskóta vagy piskotakorong,tojás,spenót,gesztenye,mandarin-narancs(akár lé formájában) kivi(ezek épp szezonálisak)paszternák,gyökér(pl levesben,persze nem magában).

2017. dec. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hagymák,karfiol.pfuuh majdnemhogy mindent fel lehet sorolni.

Persze amik a táblázatokban vannak azok csak ajánlások nem kötelező úgy etkeztetned.

2017. dec. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is kevésnek érzem a zöldségeket, de nem igazán szereti őket, de a sárgarépát kihagytam, azt megeszi, ha húslevesben főtt. De akkor bátrabb leszek most már és mindenfélét adok neki, de elég óvatos voltam eddig. Köszönöm.
2017. dec. 21. 13:26
 6/7 anonim ***** válasza:
1 évesen már nagyon sok mindent kapott az én főztömből. Igyekeztem nem sok fűszert használni, kerülni a gombát és más egyebeket ami még nem ajánlott. 10 hónapos korától visszautasította a pürésített ételeket, a főzelékeket most sem eszi meg. Egyébként minden gyümölcsöt/zöldséget szeretett korábban is párolva/főve. 10 hónaposan a húst is úgy ette, hogy széttépkedtem neki. Az én gyerekemnek még tejfehérje allergiája is volt és tejcukor érzékenysége, ezekre pluszban figyelnem kellett, de ettől függetlenül változatosan tápláltam. Szerintem kísérletezz bátran, én is elkezdtem olyanokat főzni amiket korábban mi sem ettünk. Mostmár lassan 2 éves, 1.5 éves korára az allergiát is kinőtte.
2017. dec. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1 évesen már szinte mindent ehet amit mi csak azzal a különbséggel hogy ne legyen túl zsíros vagy túl fűszeres az étel. A tejet meg igen, most kell bevezetni.

Gombával, dióval, mogyoróval még várni kell.

Édességet lehet adni neki néha csak ugye ne az legyen a főétele. Tehát nyugodtan kóstolhat csokit is, csak módjával persze. Nem kell leszedni a csokit a túrórudiról mert akkor az már nem túrórudi.

Az én lányom pár héten belül lesz 1 éves és nekem is első baba.

2017. dec. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!