Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Ezek fogzás jelei?

Ezek fogzás jelei?

Figyelt kérdés

A kisfiam 6 hónapos és már alul van 2 foga. Kb 2 hónapja iszonyatosan nyálzik, és ez azóta is tart mióta kijött az alsó 2 fog. Vannak olyan napok hogy konkrétan 2x cserélek ruhát rajta mert annyira folyik a nyála. Normális ez? Mindehhez mostanában pár napja azt vettem èszre, hogy megint fogdossa a füleit. Egyébként pedig egész álló nap nyűgös (de ez kb születésétől így van) plusz a héten minden nap agressziven ordított és visított az ébrenlétek alatt. A szerencse annyi, hogy éjjel legalább alszik.

Rossz kedvű, sokszor fájdalmas arcokat vág, fintorog egész nap mint aki citromba harapott. Nehéz elképzelni hogy a fogzás napokig egész napokat bántsa. Vagy igen?

Nagyon szeretne már mozogni, 4kézláb hintázik, de még nem kúszik, nem mászik. A mozgáson kivül semmi se érdekli, a játékok maximum 3-4 percre kötik le.

Nagyon nehéz vele, születése óta ez van. Fizikailga és idegileg is kimerültem mellette. Néha aggódom, hogy baj van vele, pedig elvileg nincs.

Lesz ez még jobb?

Mi baja, miért ordit, visit agressziven egész nap?



2019. aug. 4. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, kisugározhat a fülbe is. De még mutatható dokinak a fülecskéjét, hátha gyulladt.
2019. aug. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Fogzás valószínűleg,de nem kizárt, hogy mondjuk van egy kis gyulladás a fülében,persze nem vagyok orvos nem is tudom ezt megállapítani,de lehet tényleg csak a fogzás miatt fogdossa. Kislányom most 5 hónapos ő is éppen fogzik és szintén van, hogy semmi sem jó neki. Imád autókázni,babakocsizni,de ma pl. haza kellett jönnünk a sétálásból,mert annyira sírt, hogy nem lehetett megnyugtatni. Nem hagytam szenvedni adtam neki egy kis nurofent. Nem ördögtől való,ha nem minden nap kap. Egyébként ő már mászik,de még elég ügyetlen és néha arcra esik,alig tudjuk a kiságyában tartani, hogy ne verje be a fejét a kőbe és ezért is hisztizik. Legyél türelmes és ne hagyd mindig szenvedni,mert a fájdalom nem tesz jót neki. Én mindig próbálom elterelni a figyelmét, amikor elkezdené pl. fel emelgetem a magasba, mutatok neki dolgokat miközben járkálunk a lakásban,vicces fejeket vágok neki a tükörben, megsimogatjuk a cicát stb. Próbálom kizökkenteni és így megússzuk 80%-ban a sírást meg a nyűglődést és a fájdalomcsillapítót.
2019. aug. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, fogom mondani mindenképp a héten ha megyünk. Azt kifelejtettem hogy 1 hónapja minden nap 37.1-37.3 között van a hője. Engem aggaszt, de a védőnő azt mondta higx amig nem megy 37.5 fölé addig nem kell vele foglalkozni. Ez is a fogától van?
2019. aug. 4. 20:49
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó,tudom igazad van! Mikor írtam a valaszt akkor még nem lattam a tiedet, ezért kulon valaszolok gyorsan. Nagyon igyekszem úgy tenni ahogy te..csak néha már elfogy az összes energiám és türelmem 😔 szegyellem is magam emiatt sokszor
2019. aug. 4. 20:52
 5/5 A kérdező kommentje:
Voltunk dokinál, ha valaki idetéved! Minden rendben, makk egészséges. Nagyon készül a ket felső foga. De nem tud egyenlőre áttörni egyik sem. A fülével minden rendben, úgyhogy nálunk ezt mind a fogzás okozza.
2019. aug. 6. 06:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!