Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Túl könnyen kihullanak a...

Túl könnyen kihullanak a fogai. Lehet normális vagy betegség, vitaminhiány állhat a háttérben?

Figyelt kérdés

Hat éves lányomnak nyár végén esett ki az első foga. Aztán ősszel még kettő, és tegnapelőtt pedig az ötödik. Mind magától potyog, nem kell kihúzni egyiket sem. (Egy volt, ami külső behatásra esett ki, az oviban beütötte a száját és a mozgó foga kiesett.)

Nagyon aggaszt, hogy ennyi kiesett neki, főleg hogy könnyen kiesnek, de ami jobban aggaszt, hogy nőni egy sem nőtt még. Az egyik helyén van már talán egy fogkezdemény.


2019. dec. 27. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Ne aggódj, most van itt az ideje a normális fogváltásnak. Ki fog az szépen bújni. Az hogy gyorsan egymás után kiesett, nem betegség.
2019. dec. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Tekintve, hogy fél évente fogorvoshoz viszed a gyereket, gondolom, nincs semmi baja
2019. dec. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kettes, köszönöm a gúnyos válaszod. Ha fél évente vinném fogorvoshoz, nem tettem volna fel a kérdést. De ezt nyilván te is tudod. Örülök, hogy így az ünnepek okozta békesség után jól be tudtál szólni valakinek.
2019. dec. 27. 11:57
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Nem gúnyolódás volt, de ha annak érezted, akkor talán el kéne vinni a gyereket a rendszeres fogorvosi ellenőrzésekre...
2019. dec. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Normalis, most van a fogvaltas ideje. De tényleg el kellene vinni fogorvoshoz. Jobb az első ilyen élményt a szülővel megélni, nem a tanitoval
2019. dec. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Normális, semmi baj a gyerek fogaival, majd szépen kibújnak neki, emiatt ne aggódj. Viszont, ahogy írják, fél évente el kell vinni a gyereket fogorvosi ellenőrzésre, nem csak akkor ha baj van, hanem rendszeresen. Egyrészt a fogbetegségeket kordában tudják tartani, meg lehet előzni, másrészt ha csak bekukkant a doki a szájába és ad egy matricát, megszereti a fogorvost és később se lesz nagy hiszti ha majd mondjuk fájós foggal fogtok menni. Ez tényleg fontos, én is hordom a fiamat, és ott az enyémet is ellenőrzik, így látja a fiam, ez természetes, az egészségünkre vigyázni kell.
2019. dec. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De jó a lányodnak! Nekem az összes fogamat fogorvos húzta ki, és 16 voltam, mikor az utolsó is ki lett húzva. Én nagyon megszenvedtem vele, szóval inkább örülj, hogy a lányod hamar túl lesz rajta.
2019. dec. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
24%
Mire elkezdtem az első osztályt az összes tejfogam lecserélődött. Van akinek gyorsan cserélődnek. Osztálytársnőmnek még 6.ban is volt tejfoga. 🤷‍♀️
2019. dec. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!