Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Nektek feltűnt az, hogy sok...

Nektek feltűnt az, hogy sok sokat cumizó gyerek fogsora befelè àll?

Figyelt kérdés
Nem mondom, hogy mindegyiknek, de cumimentes gyereknèl ilyet mèg nem làttam. Kb. otthagyta a cumi a lenyomatàt.
2020. máj. 2. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem.
2020. máj. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Fel, befelé mozdítja az első fogakat felül. Én ezért szoktattam le a fiamat.
2020. máj. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Fogorvos ismerősöm is alátámasztotta ezt a félelmem, nyilván nem mindegy meddig, mikor cumizik a gyerek, de ha állandóan, mikor nő a foga, meg utána is, az nincs jó hatással a fogaira sem. Én sem akarom rászoktatni majd a cumira a babám.
2020. máj. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Nem.
2020. máj. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát én az ujjam szoptam és kifelé áll 🤷
2020. máj. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Sajnos romlásra is hajlamosít. A fiam első kettő metszőjén már látom a nyomokat, pedig “csak” elaludni használja. Alig vártam, hogy oldják kicsit a szigorítást és vihessem a fogorvoshoz. Persze az igazi megoldás a cumi elhagyása lenne, de egyelôre reménytelennek látom a dolgot.
2020. máj. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem befelé, hanem pont kifelé, mivel a cumit vagy az ujját a fogsor mögé tolja.
2020. máj. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Igen. Ahogy az is feltűnt, hogy befelé áll sok nem cumizóé; és nem áll befelé sok cumizóé.
2020. máj. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A sokat cumizó gyerekeknek elkezd egy idő után kifelé állni a foga.
2020. máj. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 khniki ***** válasza:
Én nem cumiztam, de kb. 5 éves koromig szoptam az ujjam. Semerre sem álltak a fogaim, teljesen szabályosak voltak felül. Alul befelé, viszont azt genetikusan örököltem apukámtól és ahogy elnézem, a kisfiamnak is olyan lesz. Ő cumizik, de csak elalváshoz és felül még nincs foga.
2020. máj. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!