Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Őrlőfog és láz/hőemelkedés?

Őrlőfog és láz/hőemelkedés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislányom 2 és fél éves.

Felső második őrlőfogai most bújnak ki. Mindkettő egyszerre. Látni rendesen már viszont az ínyt még nem törte át.

Tegnap délután lett hőemelkedése,azt borogatással levittük..éjjel láza volt de nurofen levitte. A dokit felhívtuk és mivel más tünet stb nincs így ő is a fognak gondolja. Viszont a védőnő meg azt írta tegnap este hogy lázat nem okozhat fog kibújás.

Érdekelne hogy a ti gyerkőcötök is volt esetleg lázas? Vagy más tünete volt e az őrlőfog kibújás alatt?

Köszi előre is


2020. nov. 16. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:

A védőnő nem orvos! (Semmi bajom a védőnőkkel, a sajátunkat is szeretem, de egy kettő azért érdekes dolgokat tud mondani.)

Igen okozhat a fogzás lázat. A lányomnak volt többször, a fiamnak egyszer se. Gyereke válogatja.

2020. nov. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is okozott már lázat fog kibújása,nem az őrlő,mi még ott nem tartunk,de simán eltudom képzelni,hogy attól. Nekem a gyerekorvos is azt mondta,nemcsak a védőnő,hogy fogzás nem okoz lázat csak max hőemelkedést. Viszont ismerős anyukák meg mást tapasztaltak. Nekik is volt hogy belázasodott a gyerek és nem volt beteg,ellenben a fog viszont pár nap múlva kibújt. És nálunk is ez volt. Nyilván ha 3 napnál tovább tart,vagy nagyon felmegy a láza,vagy lesz mellé még más tünet is úgyis konzultálsz az orvossal,egyelőre szerintem a nurofenen kívül nem tudsz mit tenni.
2020. nov. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tegnap délutánra végül át törte az ínyt mindkettő felül és most alul is fájlalja már.
2020. nov. 17. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!