Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogmosást ki, hogy csinálta?

Fogmosást ki, hogy csinálta?

Figyelt kérdés

7 hónapos a babám, és van már 6 foga.

Egy ideje "mosom" a fogait, de nehézségekbe ütköztem.

Először is, nem tudom azt az ujjra húzható fogkefét rendesen használni mert megharap :D


A másik hogy amúgy alig nyitja ki a száját.


A harmadik, hogy utána még eszik tápszert, mert azzal alszik el sokszor, ez nem baj?

Reggelente is be kellene vezessem, de kaotikus az ébredés.


Hogy kell csinálni? Másnak is harapott a babája?

Kell valami fogkrém?


2020. dec. 21. 17:58
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Igen, de pl az én fiam 9 hónapos, a kérdés feltevésekor 7 hónapos volt. Neki most még korai lenne, éjjel is eszik, azon szundít be, illetve este mikor utoljára etetem, azon bealszik. Milyen fasság lenne már, az evésbe belealvó babát felkelteni, hogy na hopplá hopp fogmosás. Szerintem azok a gyerekek akiknek rohadnak a fogai azok cukros teát kapnak a régi módszer szerint. Anyukám is azt hagyott bent a kiságyban hogy ha gelkelek, csak beleiszok és alszok is vissza ( nem helyeslem, a régi rendszert ne értsetek félre). Azoknak a gyerekeknek a gyerekfogászaton szerintem extrém módon nem figyelnek a fogaira, csak nem merik a szülők bevallani.
2021. márc. 1. 08:14
 12/12 anonim ***** válasza:

8-as vagyok. Kedves kérdező! Ne támadásnak vedd véleményemet, nem annak szántam.

Ahogy írtad is, te nem látod hogy a babák millióinak barnulnának a fogai, én viszont igen. Olyan szinten, hogy 21. század ide vagy oda, az összes gyermekfogászati továbbképzésen és kongresszuson a fő téma a gyermekkori cirkuláris caries. A jelenség ugyanis nyugati országokban ugyan olyan szinten jelen van, mint nálunk vagy keletebbre - sőt a nyugati kultúrákra sokkal jellemzőbb a szénhidrát-dús ételek fogyasztása.

Az első jel egyébként nem is a barnulás, hanem a fehér foltok a fognyakon. A tejfogak szerkezete sokkal gyengébb, mint a maradóké: vékony zománc- és dentinréteg, tág dentintubulusok, a fog méretéhez képest nagy fogbél. Azaz a szuvasodás sokkal gyorsabban zajlik le és éri el a fogbelet. Olyan gyorsan, hogy a cukros lötyiben ázva elég egy pár nap!

Azzal egyetértek, hogy nem életszerű egy kisbabát éjszaka éheztetni vagy a fogmosás miatt felkelteni. De! Fokozatosan hozzá kell szoktatni a megfelelő fogápolásra. 1-1,5 éves korára (illetve ha már kint van a tejfogak többsége) már el kell hagynia cumit. Napközben egyen többet, hogy éjszaka ne éhezzen meg, inni meg igyon vizet. Nem egyik napról a másikra megy a dolog, de akkor is szép lassan és fokozatosan szoktatni kell a gyermeket. Ugyanis az a legkevésbé életszerű, ha egy kisgyereket (akár egy jómódú családból!) fogfájással mutatnak be a fogorvosnak, aki aztán kénytelen így vagy úgy kifúrni azt a fogat. És ezt nagyon komolyan mondom!

2021. márc. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!