Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Hirtelen estére 39 fokos láz...

Hirtelen estére 39 fokos láz fogzáskor mennyire súlyos? Mikor lehet károsodás egy 16 hónapos gyereknél?

Figyelt kérdés

Ma délre 37,2 fokos hőemelkedése volt a kisfiunknak, Nurofen Baby után lement, jó kedve volt szaladgált. Kimentunk a városba a fényeket nézni (tudom hogy butaság volt..) , este hazafelé szokatlanul álmos lett, alig bírtuk ébren tartani, idehaza 38,2 fokot mertünk :

Fülhőmérő.

Aztán 15 perc alatt 38,9 lett

megprobaltuk a popsiba mérést nagyon nehezen, 39,4-ig mértük ott már futott a párom a telefonert, elfelejtettük a 0,5 fokot levonni..


Kúp után se ment le, csak 0,3 fokot kb.


Hűtőfürdővel levittük, elaludt azonnal és álmában Fülhőmérővel 37,2 fokot mertünk fél órán belül.


Mennyire megbízható a fülhőmérő? Néha össze vissza mutatott.

Valamint volt valakinél ilyen magas láz?

Eddig semmi ilyen nem volt a gyerekunknel, oltásnál ia csak 1x volt hőemelkedése...

Most a szemfogak sorosak, létezik hogy ennyire megviselje?


Ps.

112 nem mondta h mentő, csak ha lázgörcse van,



2020. dec. 23. 21:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is egy éjszaka volt csillapíthatatlan láza 3 hete szerdán (39,8). Reggelre semmi baja nem volt. Szombaton engem teszteltek, Covid pozitív lettem. Így valószínű, hogy a lányom is zt kapta el.
2020. dec. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
56%

Nem kapott 15 hosan mmr oltást ? 3-6 héten belül aktivizálódnak így a tünet pl láz is jeletkezhet akkor, nézz utána. Egyébként nekem azt mondta a doki h 38 fok felett, akkor kell csillapítani ha ez lathatoan zavarja a picit. Én is aggódnék..

és a fulhomerot elvileg 3 éves korig nem használják mert nem pontos de én pl 37,5 fok vegbelben mertem utána egyből fülben pedig 36,5 fokkot. Kb 2x ellenőriztem. Meg kell nézni hogy nektek hogy mér. És HA jól tudom 6 óránként lehet különböző hatóanyagú láz csillapítót adni.

2020. dec. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló. Dec 2-án oltották. Eszembe sem jutott... Pedig mondták, basszus lehet attól volt..

Szerencsére a HeimPál kijaro ügyeletet hívtuk, kerdezgettünk, stb.

Hűtőfürdő kellett mert éjfél után 40 közeli volt a láza újra. Aztán kúp után Nurofen.

Nem kinzom ha felebresztem 40 fok közelben. A hűtőfürdő után jobban lett és vissza tudott aludni. Másnap 38 körül volt, estére pedig már csak 37 körül és vége.

Vagy fertőzés vagy oltás lehetett..

2020. dec. 29. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!