Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Lehet egy 20hónapos kisgyermek...

Lehet egy 20hónapos kisgyermek fogàt nagyon kevés háztartási szódabikarbónával mosni ?

Figyelt kérdés
Kiütéses bőre miatt(mosószer leváltása mosodiora megoldotta + natúr shea vaj v olíva szinszappant is besegitett) elkezdtem olvasgatni hogy mi micsoda az ápolási szerekben és sajnos masfelé is eljutottam és rájöttem hogy mindennel mérgeznek minket egészen csecsemő kortól, így hát a fogkrém leváltása ami eddig először nenedent majd elmexkids volt. Én már egy ideje szódabikarbóna+eukaliptusz illoolaj keverékkel mosok fogát és nagyon szépen megtisztítja a fogaik, így felmerült bennem hogy illóolaj nélkül (ezt nem lehet neki adni azt már tudom) moshatom e a fogát szódabikarbónával, természetesen doktort és védőnőt is megfogom kérdezni de a dokit nagyon nehéz elérni , a védőnő meg szabadságon van a heten.

#fogmosás #szódabikarbóna #Vegyszerek nélkül #Káros anyag nélkül
2021. ápr. 21. 01:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Idővel szétmarja, főleg a kis gyenge tejfogakat. Néha sajnos el kell fogadnunk, hogy nincs jobb megoldás a bolti termékeknél (mondom ezt úgy, hogy én is kifejezetten hájlis vagyok bizonyos összetevőkre).
2021. ápr. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
háklis*
2021. ápr. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyanítom, hogy a fogkrém nem a legfőbb rossz. :) Nekem egészen extra érzékeny a bőröm, paraben allergiám is van. A következőket tudom gond nélkül használni: szappan, sampon, fogkrém. Ennyi. :)
2021. ápr. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és gondolom tudod, hogy fogkrémből még a felnőtteknek is kb. borsónyi kell egy-egy alkalommal, gondolom a kicsiknek még ennél is sokkal kevesebb.
2021. ápr. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
És gyerekkorunkban ettük a fogkrémet. :)
2021. ápr. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad. Neked sem tesz jót, lemarja a fogzománcot és az íny is egyre feljebb húzódik tőle, ami miatt előbukkanhatnak a fognyakak, tele idegvégződéssel. Ennek következtében aztán érzékennyé válik a fog hidegre, melegre, édesre, vagy akár csak érintésre is. Én évekig csináltam sajnos, most szenvedek miatta, a fogaim nem lettek szebbek, ugyanúgy lyukadnak, sárgulnak, szuvasodnak (csak most már a fognyakon is, nem csak a koronát).
2021. ápr. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ ! Mindegyik hasznos volt ! Igen tudom hogy értük ezért neki próbálok minimalisat és szeret köpni így azért valamennyit kiis köp de közben le is nyel úgyhogy amilyen keveset csak tudok annyit teszek rá és még az ujjammal ellenem hosszabban és úgyis valamennyi lejtőn rola.. csak pl a fluorid amit ajánlanak és h az milyen jó az egyik legrákkeltőbb anyag. Azt már évekkel ezelőtt tudtam H a sls és a fluorid káros. De sajnos fogkrém nélkül nem tisztul meg rendesen a foga. Mindenképp keresek valamit ami megfelel az elvárásaimnak de nem lesz rossz hatással hosszabb távon a fogainak. És megfogadom egyikötök tanácsát és magamnak is keresek valami mást.


Köszönöm mégegyszer mindenkinek !

2021. ápr. 21. 01:53
 8/17 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ettük*
2021. ápr. 21. 01:54
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

Vannak olyan fogkrémek, amelyikek nem károsak..

Mondjuk teljesen gyógynövény alapúak



Fluorid tartalmúak általánossàgban csak a kiköpendőek...okkal



Pont emiatt “lenyelhetőt”, tehát tanulófogkrémet használok a gyerekeknek.


( Magyarországon nincs fluorid hiàny, mert a csapvíz tartalmazza)



Szódabikarbónát ne használj neki, akkor már sima víz, és petrezselyem ràgás

2021. ápr. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz használni fluorid mentes fogkrémet is vagy van még fog por néz utánna az gyógynövényes nincs benne semmi fölösleges dolog és szépen tisztít
2021. ápr. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!