Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A neten terjed egy nagy...

A neten terjed egy nagy okosság, miszerint só-ecet, vagy szódabikarbóna-ecet keverék csodákat tesz a tisztítái munkákban . A lúg és a sav nem üti ki egymást? Van ennek értelme?

Figyelt kérdés

2016. nov. 16. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Mondjuk lesz egy finom csiszolópasztád, ami èppen lùgos vagy savas aránytól függően- vagy semleges.
2016. nov. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem "nagy okosság", hanem régi népi módszer, ami tényleg remekül működik. A szódabikarbóna és a só egyaránt praktikus súrolószerek, sós-ecetes vízzel fel lehet oldani az edények aljába égett ételt; a szóda az ecettel együtt pedig a legjobb vízkőoldó, valamint a kerámia főzőlapokra ráégett maradékokat (még a szénné égett karamellt is) nyomtalanul el lehet velük tüntetni.
2016. nov. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Az ecet és a szódabikarbóna kémiai reakciójaként 3 dolog keletkezik: széndioxid, víz, és nátrium-acetát.

Szépen hangzik, de a látványon kívül semmi haszna. A víz egészen jól old mindent, így valóban hasznos odaégett edényeknél. A nátrium-acetát pedig alkalmatlan a tisztításra.

Egyszóval teljesen felesleges a kettőt összeönteni.

Külön-külön jó lehet mind a kettő.

A só+ecet kombóról semmit nem is hallottam még.


Külön az ecet valóban jó odaégett edények áztatásához, minimális vízkő eltüntetéséhez.

2016. nov. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
sokszor gondolkoztam ezen a nagyanyáink csodaszerén, de egyik nagyszülőm sem használta. Súrolásra volt homok, és finom porrá őrölt mészkő, ezeket keverték vízzel; ez volt kéznél, sparhelt takarításhoz meg vasport használtak.
2016. nov. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

" sparhelt takarításhoz meg vasport használtak."


Ha ez sem volt akkor megtette a nedves rongy némi korommal.

2016. nov. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Só -életről még nem hallottam. A szódabikarbóna -ecetet meg az általad leirt okokból nem használtam. Max külön vízkőoldasra az ecetet a mosogatoba, ha nem volt nagyon retkes. Szerintem hülyeség összeonteni őket.
2016. nov. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A vélemények nagyon megoszlanak szívesen látnám mit mond egy profi vegyész .
2016. nov. 18. 16:21
 8/8 anonim ***** válasza:
64%
A szódabikarbóna + ecet a nagy pezsgés miatt hatásos és erős kémiai reakciónak tűnik, lelkesíti a háziasszonyt. Azt nem vizsgálták tudományosan, hogy a keletkező széndioxid gáz a felszabadulás során nem tudja-e felemelni a leégett szilárd maradványokat, de elképzelhető.
2016. dec. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!