Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen jellegű fájdalmakat...

Milyen jellegű fájdalmakat éreztetek közvetlenül a szülés előtt 1-2 nappal? Honnan tudtátok, hogy beindult a dolog, ha nem voltak jóslófájásaitok?

Figyelt kérdés

Az első babámat várom, 39+1 hetes vagyok és elképzelni sem tudom, mit kellene majd éreznem :)


Nyákdugóval még nem találkoztam, és igazából nem igazán éreztem jóslófájásokat sem szerintem. Néha keményedik a hasam, de ennyi. Ma érzem úgy, mintha reggel óta lenne egy enyhe derékfájásom, olyasmi, mint ami közvetlenül menstruáció előtt szokott lenni, de ez is csak egy gyenge érzés... nem tudom, ez jelezheti a szülés közeledtét?


Kicsit izgatott és türelmetlen vagyok már :)



2021. ápr. 9. 15:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Óóó, ennél egyértelműbb életemben nem volt. Se állni, se menni, később levegőt venni se tudtam, annyira fájt, szóval mondhatni nem volt nehéz kitalálni, amikor majdnem állva tojtam össze magam a fájdalomtól.
2021. ápr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
1-es, de ez csak így elindult a semmiből? Egyszer éreztél egy hatalmas fájást és onnantól mondjuk X percenként, egyre sűrűsödve jöttek? Nem volt előtte semmi diszkonfortérzet vagy egybefüggő fájdalom?
2021. ápr. 9. 15:57
 3/17 anonim ***** válasza:
Mindegyik gyereknél menzesz szerű görcsökkel kezdődött. Nyákdugóval elsőnél nem találkoztam, a másodiknál nem sokkal szülés előtt távozott.
2021. ápr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
Enyhébb menstruációs görcsök, majd egyre erősebbek és rövidebb időszakonként. Délben kezdődött, este 8ra már nagyon fájt és elkezdett menni a hasam. 11kor indultunk a kórházba, éjfél után gektettek be vajúdni, alig birtam állni míg felvették az adatokat. Viszont hajnal 4re meglett az első babám, természetes úton, mindenféle külső ráhatás nélkül ☺️ sajnos kívül vágtak, belül repedtem, de osszessegeben nagyon jó élmény volt!
2021. ápr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Először csak összehúzta a hasam, tényleg mint egy menstruációs görcs, de tudtam mellette mindent csinálni. Épp lefekvéshez készülődtem. Aztán nem akart elmúlni, időnként visszajött a húzódás. Elmentem zuhanyozni, mert azt mondták a szülésznők, hogy ha zuhanyzás után elmúlik, akkor az csak jósló. Nem múlt el. Pár órára rá már nem tudtam mozogni a húzódás közben, azaz összegörnyedtem közben picit. Mikor már mentőt hívtunk, akkor már határozottan sokáig tartott egy egy fájdalom és közben csak egyhelyben tudtam sziszegni.


Második szülésnél szivárogni kezdett a magzatvíz, lefürödtem, összepakoltam és fájások nélkül érkeztünk a kórházba. Később sem indultak be a fájások.. 😄

2021. ápr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem sem voltak jóslóim, de 40+4 azért igenis gyanús volt, hogy ha addig nem voltak, akkor nem most kezdtek lenni :D A derekam fájt, nekem nem mensiszerű volt, inkább mint egy hascsikarás. Ment is a hasam, szóval először azt hittem, csak valami rosszat ettem. De aztán attól sem lett jobb, hogy vécére mentem, és relatíve rendszeresen jöttek, lassanként erősödve, szóval idővel feltűnt, hogy ez mégse gyomorrontás lesz :D Előtte 1-2 nappal semmit nem éreztem, nekem is csak néha keményedgetett a hasam, amikor kicsit jobban lefárasztottam magam, de az is ritka volt. Hajnali fél3 környékén ébresztett az első hasmenéses fájdogálás, fél8-kor mentünk be a kórházba, fél11-re meglett a baba. Amikor a kórházba indultunk, na az már elég egyértelmű volt, 3-4 percenként jött egy olyan fájás, hogy kb belém fojtotta a szuszt is, csak a fogaimat összeszorítva tudtam létezni. De még akkor is csak a derekamat, belül éreztem, a hasam a szülés egyik pontján sem fájt, pedig azt vártam volna valahogy.
2021. ápr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem se volt egy darab jóslóm se, épp ezért volt gyanús :)

Reggel rögtön ébredés után jött a menzis derékfájás olyan 10 percenként. Aztán felváltotta egy jó kis hasmenés. Ekkor azt hittem mégse szülök, hanem wc-re kellett mennem. Aztán hiába ürültem ki, jöttek a görcsök megint. Ott már biztos voltam benne.

Detto úgy kezdődött mint menzi előtt. Az a kellemetlen derékfájás, ami idővel kisugároz a combba és szinte hányingered lesz tőle. Nekem elég hamar erősek lettek, de össze-vissza jöttek és csak 16 óra múlva lett baba.

2021. ápr. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Semmilyet. Egyszer csak (39+2) elfolyt éjfélkor a magzatvíz.
2021. ápr. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Elotte semmilyet


Elkezdtek jonni a fajasok es ennyi

2021. ápr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Onnan tudtam, hogy túl voltam a kiírt dátumon. Amúgy semmi fájdalom vagy előjel nem volt amíg meg nem indult a szules.
2021. ápr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!