Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Baba fogápolás? Hogyan, mivel?

Baba fogápolás? Hogyan, mivel?

Figyelt kérdés

Már van két fogacskája a kislányomnak (7hó), és úgy gondolom első perctől érdemes figyelni a fogacskák ápolására. A gyermekorvos/védőnő nem igazán segítőkész. Amikor rákérdeztem, annyit mondott, hogy igen fontos. Menjek be a patikába érdeklődjek vény nélkül kapható dologért...hát mondom ok.


Szóval a Ti véleményeitekre lennék kíváncsi, ki mit használ? Milyen természetes fogkrémet lehet használni? Vagy ilyenkor még nem érdemes? Egyik ismerősöm ajánlotta a Dentocart vagy a Zymafluort. De igazából elég tanácstalan vagyok.


Anyósom mesélte, hogy a férjemnek kiskorában rosszak voltak a tejfogai, pedig mosták, és nem evett sok édességet. A fogorvos azt mondta nekik állítólag, hogy azért rosszak, mert a csontjai elvonják a kalciumot a fogaktól. Ha tényleg van ilyen, ezt szeretném elkerülni, nehogy a mi kislányunknál is ilyen legyen. :)


Köszi, ha segítesz! :)



2022. jún. 10. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos, a fogak romlásánál tényleg sokat jelent a genetika, bár ezt sokan tagadják. Ismerősöm férje még az életben nem mosott fogat, (nem is értem, hogy tud este befeküdni mellé), de az tény, egyetlen szuvas foga nincs. Másik ismerősöm mossa rendesen, a legjobb fogkrémeket, szájvizet használja, elektromos fogkefét, fogselymet, fél évente jár a fogorvoshoz, de már szinte nincs olyan foga, ami nem tömött.

Szerintem gyógyszertárban kérdezz rá, mit ajánlanak ilyen picurnak. Amúgy meg, lehet, hogy a te génjeidet örökölte, és genetikailag egészséges fogai lesznek.

2022. jún. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat. :) Szerencsére a férjemnek is egészségesek a fogai. Szépen ápoljuk őket mindketten. Neki egy tömött foga sincs, nekem csak egy van. Csak kiskorában volt ez az eset, amit szeretnék megelőzni.


Rákérdezek akkor majd. Köszi. :)

2022. jún. 10. 13:38
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Egyszeru. Menj be a DM-be. Ott lehet kapni olyan fogkremet amit 0 hotol hasznalhatsz. Xilit van benne es fluorid memtes. Egy kis maci van rajta.

Lehet kapni szilikon ujjra huzhato "fogkefet". Mellette szokott lenn fogkrem is. ugyanaz kb mint a macis. Elsonek nyilvan meg kell venni a fogkefe miatt. Bar idonkent illik azt is cserelni.

2022. jún. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Fogorvos szerint rendes fogkefével kell mosni. Én vettem ilyen kis babaméretű fogkefét és hozzá weleda fogkrémet. Napi egyszer, este fogkrémmel mossuk, reggel pedig fogkrém nélkül. Állítólag a szilikon újra húzható már nem jó, ha kibújtak a fogak, de én nem értek hozzá, a fogorvos mondta.
2022. jún. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Én nem mostam fogkrémmel amíg nem tudta kiköpni. Vízzel mostuk. Az ujjra húzható is jó, vagy nyeles bébi fogkefe, találsz a dm-ben.
2022. jún. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
A fogorvosom gyerekfogász is, azt tanácsolta, akkor használjunk fogkrémet, ha már tud köpni. Addig csak vízzel mossam a fogait fogkefével.
2022. jún. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Az altalam ajanlott fogkrem azoknak a gyerekeknek ajanlott akik meg nem tudjak kikopni. Lenyelheti nyugodtan.csak keveske kell velole. Xilit van benne.
2022. jún. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
8%
Nálunk a védőnő, gyerekorvos és a fogorvos is azt mondta, hogy 2 éves koráig ne mossuk, mert olyan gyengék még, hogy csak sérülnének
2022. jún. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Nekunk meg pont azt, hogy mosni kell amint kibujik :)
2022. jún. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
15%
#7, a xilit pont nem való nekik ilyen pici korban. Semmilyen édesítőszer nem kell nekik. Azt se tanulja meg, hogy lenyelheti.
2022. jún. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!