Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Ti hogy vettétek rá a gyereket...

Ti hogy vettétek rá a gyereketeket a fogmosásra?

Figyelt kérdés
21 hónapos a kisfiam és már szinte az összes foga kint van. Már régóta próbálkozunk fogmosással, a rágókás fogkefét szerette, rágcsálta, viszont mostmár itt lenne az ideje rendes fogkafével és babafogkrémmel mosni. Ezt is szerette egy ideig, de mostmár egyszerűen nem tűri, ha a szájába akarom tenni. Ti hogy mossátok ekkora babátok fogát? Van valakinek valami jó ötlete? A védőnő azt javasolta, hogy mossam meg neki álmában, de ez elég nehezen kivitelezhető.

2014. aug. 31. 11:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Igen nagy marhaság a védőnő ötlete.

Vegyél neki elektromos fogkefet, azt minden gyerek szereti,

2014. aug. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

20 hónaposom van.7 hós kora óta mosom a fogát,akkor bújt ki neki az első.Nekünk nincs ilyen problémánk.Szeret fogat mosni,többnyire már ő mossa én csak figyelem. :)

A védőnőd jó nagy baromságot mondott!!

2014. aug. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Mi is küzdünk, a legeleje óta. Régen folyamatosan szájzárat kapott, ha fogmosásra került volna a sor. Egy darabig azt csináltuk, hogy figyelemelterelésnek kapott fogmosás idejére valamit a kezébe, amíg gyorsan megsikáltam a fogát. Vettünk elektromos fogkefét is, marha nagy buli a fejére ráharapni úgy, hogy aztán ne tudjon rezegni a feje...Csináltuk úgy is, hogy ő sikálta az enyémet, én az övét. Most leginkább az van, hogy addig könyörgök, veszekszem, alkudozom, amíg nagyjából meg tudom neki mosni, mert saját magának még nem tudja.


Nincs jó ötletem nekem sem, talán majd az idő megoldja. Rengetegszer ijesztgetem azzal, hogy büdi lesz a szája, ha nem mos fogat, meg hogy csúnya feketék lesznek neki, lyukasak, és fájni fognak. Ahogy egyre nagyobb lesz, talán kezdi felfogni.


Egy ismerősömnél az jött be, hogy választhatott a gyerek, hogy melyik fogkrémmel és fogkefével szeretne fogat mosni.


A védőnőd meg nem normális ezzel az ötlettel.

2014. aug. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 endrus ***** válasza:

Rendszerességgel, kitartással minden megváltoztatható. Te irányítasz, de erőltetni nem szabad.

Először napi 2x csak köpjetek, azt nagyon élvezik, tetszik nekik.

Később legyen mit kiköpni, kapjon be egy kis fogkrémet,és azt köpje ki(ezért dicsérd meg nagyon ha sikerül)

Lehet egyszerre fogat mosni, és köpő versenyt rendezni.

Ha ezt nagyon megszereti,kérni fogja,hogy csináljátok újra, fogmosás szó helyett fogcirógatásról beszélj, és később csak akkor van köpködés(öblítés), ha megtörtént a fogcirógatás.

Lényeg ha nem akarja, nem baj, de nézze végig, hogy ti a férjeddel milyen jót szórakoztok közben,legyen az egész játék. Kitartás, sok szerencsét.

2014. aug. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az én 17 hósom is utálja, de nincs mese, ölbe veszem, és megmosom, ha tetszik, ha nem. Van, hogy valami csoda folytán tűri, de inkább rúgkapál. Mindegy, mivel mindent eszik, tele van foggal a szája, nem lehet hanyagolni a szájhigiéniát csak azért, mert nem szereti. Bízom benne, hogy idővel majd megérti, mennyire fontos ez. Egyébként újabban megmossa a kedvenc figuráinak a fogát, ezzel picit játékosabbá tudom tenni ezt a dolgot.
2014. aug. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28 hós a fiam. Kisebb korában nem volt gond, utána viszont őrjöngött, de muszáj volt. Mondókáztam, meg énekeltem h.lye kis dalokat, aztán kaptunk a védőnőtől egy nenedentes egeres színezőt (rémes szöveg van benne), azt emlegettük. Nem rég óta van fogkréme (Lavera epres-málnás), azért totál odavan, még "zsarolni" is lehet vele. :D
2014. aug. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Igaz, az én fiam nagyobb már, de esetleg pár hónap múlva bevállhat.

Szóval, a fiam látta a tv-ben azt a fogkrémreklámot, amikor valakinek kiesik a foga. Elhűlve nézte, majd kérdezte, hogy ez miért történt? Kaptam az alkalmon, mert egyébként utál fogatmosni, egyszerűen feleslegesnek tartja rá pazarolni az időt. Szóval, mondtam neki, hogy azért esett ki, mert nem mosta rendszeresen. Ezen teljesen kiakadt, azóta, ha nem akarja megmosni, akkor csak annyit kell mondanom, hogy akkor bizony ki fog pottyani, mint a tv-ben az embernek. És már futunk is! :)

A másik az elektromos fogkefe volt. Az nagyon tetszett neki, így pár hétig szívesen mosta a fogát. De aztán unalmas lett az is.

2014. aug. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
sajnos nálunk is a lefogom,mint az orrszívásnál,majd erőszakkal megmosom. egy kínszenvedés,én is utálomn,nem hogy ő. sajnos nincs egyxéb ötletem. az elektromos nem rossz ötlet,megpróbáléjuk,hátha nálunk is beválik.
2014. aug. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, találtam pár hasznos tanácsot, kipróbálom őket.
2014. szept. 1. 18:03
 10/15 anonim ***** válasza:

kerek mese-fogmosó dal..nekünk bejött..:-)

a többi is aranyos,bilizéshez,meg mindenféle érdekes dal van

2014. szept. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!