Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Ti mikor és hogyan kezdtétek...

Ti mikor és hogyan kezdtétek ápolni kisbabátok fogait?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 23. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Miután kijött az első foga, ujjra húzható kefével tisztítottam neki. 4 foga volt amikor baba-fogkefét kapott, pici nenedent fogkrémmel.
2012. ápr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A babák fogát onnantól kell elkezdeni ápolni, ahogy kibújik. Eleinte elég, ha az ujjadra tekersz egy steril gézt és azzal dörzsölöd. Ha má 4 foga egymás mellett kint van teljesen, akkor lehet fogkefével próbálkozni. Fogkrémet viszont csak akkortól lehet használni, ha már megtanulja kiköpni. Hiába a "lenyelhető" fogkrém, az azért nem a baba pocakjába való! Ha mégis muszáj, akkor is olyan minimális mennyiséget, hogy épphogy a fogára tudd kenni. Nekem így mondta a gyerekorvos és a fogász is, én így is csináltam. 4,5 hónaposan jött ki az első foga a babámnak.
2012. ápr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én még a fogak kibújása előtt kitörölgettem tiszta textilpelussal az ínyét, aztán a fogakat is áttörölve amikor elindultak. Amikor 4 volt Neki, akkor kapott fogkefét és azzal próbálgattam mosni, odaadtam Neki, sokszor rágcsálta/rágcsálja. Egy éves elmúlt amikor vettem fogkrémet is és egy ici-picivel minden nap és átmosom könyörtelenül. Már csak az utolsó 4 rágó hiányzik. 1,5éves. Az alsó fogsort azt általában hagyja is, de a felsővel kicsit nehezebben boldogulok. Amikor mi mosunk fogat és látja, akkor meg kéri is azonnal és rágcsálja. Hát ennyi :)
2012. ápr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az 1.fog kibújásától nedves törülközővel átdörgöltük a fogát. aztán kis fogkefével, sima vízzel. 1 év után váltottunk fogkefe+fluoridmentes fogkrémre.
2012. ápr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk elég későn jött ki az első két foga, most egy éves, és még mindig kettőn állunk, de én szilikonos ujjra húzható fogkefét vettem, és azzal tisztítom.
2012. ápr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!