Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mit csináljunk, ha este...

Mit csináljunk, ha este gyógyszer nélkül nem alszik?

Figyelt kérdés

4 napja olyan szinten szenved a kislányunk (1 éves) a fogzástól, hogy gyógyszer nélkül képtelenség elaltatni.

Konkrétan teli torokból sikít, már amikor megkezdem az altatást, pedig mindent próbáltunk. A szomszédok szerintem azt hiszik verem.

Éjjelente is fent van 3-4 órákat, ha nem kap fájdalomcsillapítót.

Már kb az összes gélt kipróbáltuk, hónapokig tök jól használt minden, most már mintha kb vízzel kenném be. Próbáltunk homeopátiás szereket is, az sem segít. Változtattunk az esti rutinon, semmi, de tényleg semmi nem használ.

Nappal is nehezebb elaltatni, de akkor azért max 20 perc alatt sikerül. Esténként 1,5 óra alatt sem.

Tegnap odáig fajult a dolog, hogy 1 óra szenvedés után kapott 5 csepp Flamborint, ami 2 órán át tartott ki, utána felébredt üvöltve, és hajnal 2ig fent volt, akkor adtam be a derekam, hogy kapjon Nurofen szirupot.


Másnál is volt, hogy ennyire szenvedett a gyerek? Tudom, hogy pár napig lehet adni gyógyszert, de letelt a pár nap, és egyre rosszabb. Szegény hullafáradt egész nap, kezd a fáradtságtól egyre kezelhetetlenebbé válni napközben.


Holnap hívom az orvost, hogy ő mit javasol, meddig kaphat gyógyszert.

Amúgy minden egyes fogával szenvedett hetekig, borzasztó volt, és még csak 6 jött ki neki, most kb 4 jön egyszerre, de ki tudja, lehet még hetekig eltart, addig nem adhatok mindig gyógyszert.


Mit csináljak? Félek, hogy baj lesz ebből, hogy alig alszik, és teljesen kimerült.


2023. júl. 2. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Jaj szegeny :( hat baja nem lesz ha 4-5 napig kap fajdalom csillapitot az biztos, mert betegseg alatt is kapjak sokszor ennyi ideig. De azert ez durva, hogy ennyire szenved. Nálunk sem leany alom, de minden fognal csak a legdurvabb napon kapon, amikor aztan renyleg nem alszunk semmit. Esetleg provald meg, higy nem vizszintesen altatod. Tudom a parna nem egészséges nekik, de nagy tesonal nekunk bejott, hogy a derekatol a fejeig fokozatosan emeltem egy parnaval. Amig nem gurult le rola, addig aludt. Vagy ramdolve aludt a hasamon.

Kitartas, nehez idoszak!

2023. júl. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Meg annyit, hogy ha esetleg probalj mast a flamburin helyett. En mondjuk a nurofent alapbol jobbab szeretem, de talan a panadolnak is van. Hatha lanyodnak jobban bevalna mas.
2023. júl. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Panadol az nem NSAID szóval ha pl adtál Nurofent 4 napig akkor adj Panadolt vagy 4 napig (vagy fordítva ha eddig azt adtad)

Aztán remélhetőleg túl is lesz rajta.


De jobb ha ezt egy orvos mondja szóval csörögj rá szerintem holnap azért.

2023. júl. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Eddig csak Flamborint kapott, tegnap volt csak az, hogy még éjjel plusz Nurofent is adtam.

2023. júl. 2. 20:00
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Mi is Panadolt és Nurofent cserélgettünk. Volt, hogy pár napig jobb volt, olyankor igyekeztem nem adni semmit, de két rágófoggal összesen 2 hónapig szenvedtünk. Borzasztó volt. Napközben meg Dentinoxot adtam, napközbenre kibírható volt azzal is. Plusz a cumi belsejébe nyomtam vizet és azt lefagyasztottam, az is kicsit enyhítette neki napközben.
2023. júl. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Fogzáskor volt hogy mi is napokig gyógyszerrel aludtunk. Nem lesz semmi baj. A védőnő is azt mondta, hogy inkább kapjon gyógyszert, mint szenvedjen.
2023. júl. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok! Megnyugodtam, hogy nem csak nálunk kell napokig gyógyszer!

Most 2 este már nem kellett neki elalváshoz, remélem egy darabig legalább így is marad.

2023. júl. 4. 07:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!