Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogzik a babóm, nurofent és...

Fogzik a babóm, nurofent és panadolt kaphat felváltva?

Figyelt kérdés
6hónapos babám estére annyira nyűgüs lesz hogy nem tudom elaltatni nurofen nélkül. de ezt csak 3 napig adhatom neki a panadolt úgyszintén. lehet őket felváltva vagy pont ugyan az a hatóanyag lehet bennünk ami miatt 3 napig lehet adni őket? Ti mit adtok nekik hogy el tudjanak aludni? nappal semmi gond, de az este szörnyű

2012. dec. 5. 08:34
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Ne adj neki fájdalomcsillapítót. Egyáltalán nem biztos, hogy a foga fáj, ha este nyűglődik csak. Mégiscsak gyógyszerről beszélünk, ami megterheli a máját, a veséjét + hozzászokhat, ha huzamosabb ideig kapja! És van benne némi nyugtató, ezért alszik el tőle a babád. Próbálj ki valami mást. Egy öreg róka doktornéni azt mondta nekünk, hogy a fogzás nem fáj, csak az áttörés előtti 2-3 napban, de egy gyereknél sohasem tudhatjuk, hogy fogzik-e vagy sem.

Egyébként a két gyógyszerben a hatóanyag különböző. És pont az ilyen esetek miatt írják rá, hogy csak 3 napig adható. Olvastam egyszer, hogy a kedves szülők olyan sok Nurofent adtak a gyerkőcnek fogzási fájdalomra, hogy a gyerek veséje teljesen tönkrement tőle! Ennyit nem ér! Inkább babusgasd, próbáld máshogy elaltatni!

2012. dec. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Én sem adnék fogzàsra gyógyszert. Ha nagyon nyűgös volt, akkor max. homeopàtiàs Viburcol kúpot kapott és Osanitot. Sajnos az utóbbit itthon nem lehet kapni, de neten lehet rendelni.
2012. dec. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Viburcol kúp vagy chamomilla golyót próbáltad?? Folyamatosan lehet adni első 2 napban felerősítHETI a tüneteket de aztán jobb lesz, ha valóban így folyamatosan a fogzás miatt fáj neki (van akinek zsinórban jön sok foga egyszerre tehát amit az első válaszoló írt hogy 2-3 napig fáj a kibújás előtt azok egybe is függhetnek ha több foga jön egyszerre a jó hír hogy akkor "egybe letudjátok" ).

Szerintem se jó ötlet napokig hosszasan adni neki gyógyszert azért ő még kicsi eléggé.

Az a 2-3 nap pont elég utána semmiképp nem adnám neki.

Nekem 3 kicsim van (5 éves a legnagyobb) szóval még élénkek az emlékek etéren és mindhárom másképp fogzott egyiket meg se viselte és 5 hónaposan kezdődött másik kicsit később de az őrlőkkel szemfogakkal nagyon megszenvedtünk, a harmadik meg későn kezdett fogzani akkor viszont hullámokban tehát 11 hónaposan 2 hét alatt 8 foga jött ki, mondanom se kell milyen volt az a 2 hét, véres volt az ínye stb.

Mégis ha egy két három napig nem aludtunk akkor adtam nekik egyszer panadolt vagy egyszer nurofent és volt hogy az elég is volt, ha nem akkor vártam egy két napot megint és utána megint egyszer adtam, mert az oké hogy ha nagyon fáj neki és nagyon szenved akkor csak adjunk neki fájdalomcsillapítót hiszen nem cél hogy minél jobban fájjon szegénynek, én amúgy se vagyok ilyen 100% gyógyszer ellenes, amikor indokolt akkor oké.

2012. dec. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az öreg róka doktor néni butaságokat beszél. Nem csak az áttörés előtti 2-3 napban fájt. Ha valaki tudja milyen a rosszul fogzó gyerek, az én vagyok. Sok átordított éjszakánk volt. Én bizony adtam neki nurofent, hogy pár órát tudjunk aludni.
2012. dec. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tudja rosszul csak mint írtam azt nem tudhatjuk hogy ez a 2-3 nap mikor van tehát lehet hogy egyik foga is megindul aztán 4-5 napra rá másik is (holott látható nyoma még nincs) és akkor máris egybefolyt 6-8 nap sírással.
2012. dec. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Cumit kap, és dentinoxal kenem az ínyét!

Eszembe nem jutna fájdalomcsillapító al tömni a gyereket napokig, pláne ilyen picit!

2012. dec. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
nem véletlen, hogy nem szabad 3 napon túl adni, hiszen FÜGGŐSÉGET OKOZ!!! próbáld meg máshogy csillapítani a fájdalmát, ölben, fogra kenhető zsibbasztó krémmel, szoptatással, ha szoptatsz, hideg rágókákkal
2012. dec. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! igazatok van nem jó dolog huzamosabb ideig adni. a dentinox nekünk sajnos semmit nem ér. szerintem nagyon közel vagyunk már az áttöréshez, mert már nagyon fehér, érzem a fog tetejét is, nagyon kivan dudorodva. próbáltam elringatni is este de kitekeri magát és üvölt. nagyon sajnálom szegényt. köszi a válaszokat!
2012. dec. 5. 10:57
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon fáj, én adok neki fájdalomcsillapítót - nem okoz függőséget, viszont a gyerek szenvedhet. Nálunk szokott hangosan sírni és nem is tud olyankor aludni. Nyilván nem naponta kap. Egyébként a nurofenben ibuprofén a hatóanyag, a panadolban pedig paracetamol, lehet kombinálni.
2012. dec. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. dec. 6. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!