Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mitől vagytok biztosak benne,...

Mitől vagytok biztosak benne, hogy a foga miatt nyűgös a babátok?

Figyelt kérdés

10 hónaposom hetek óta nyugtalanul alszik éjszaka. Már van 6 foga, szerintem jön még kettő fenn, persze nem tudom milyen stádiumban vannak pillanatnyilag. Szóval csak az éjszakáink rázósak, nap közben semmi baja. Éjszaka viszont van hogy hajnal 3-4 körül felébred, és nem hajlandó visszaaludni, csak ha magam mellé veszem, és utána sem lehet visszarakni. Az utóbbi hónapban kb 2 éjszakát aludt végig a saját ágyában, kicsit kezdek kikészülni. Szóval honnan lehet tudni, hogy a foga miatt van-e vagy a mozgásfejlődése zavart be neki ennyire? Csak mert eddigiekben semmi ilyesmi nem volt a fogaival, és most sem sír fel olyan "fájdalmas sírással"...szóval nem tudom.

Mit lehet tenni?



2013. febr. 4. 23:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés. Én azt tapasztalom, hogy mostanában az anyukák mindenre ráfogják, hogy a foga miatt van. Pl. egy ismerős anyuka 11 hónaposa napokig hányt, ment a hasa, lázas volt, de anyuka nem vitte orvoshoz a gyereket, mert hogy biztos a foga miatt van...

Ha nagyon folyik a nyála, ha állandóan mindent szinte görcsösen rágni akar, és ha fájdalmasan sír fel időnként, akkor valószínűsíthető, hogy a foga miatt nyűgös.

Ha nem fájdalmasan sír, és a többi tünetet sem tapasztalod, akkor szerintem ez nem a foga lesz, hanem pl szeparációs szorongás.

Annyit tehetsz, hogy mindig megadod neki azt, amire szüksége van (ez esetben a közelségedet), így fogja a leghamarabb túltenni magát a szorongáson.

2013. febr. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Valahogy én is így gondolom, hogy inkább a szeparációs szorongás a ludas, mert épp akkor kezdődött, amikor elkezdett mászogatni és felállt. Napközben sem tudom magára hagyni, végezni egyéb teendőimet, csak akkor nyugodt, ha ott ülök mellette a szőnyegen, akkor nyugodtan játszik.

Viszont egyfolytában van valami a szájában, rágcsál. Szóval olyan is-is helyzet. Lehet, hogy valami homeopátiás cuccot kipróbálunk majd, és hátha segít...de megmondom őszintén, szerintem nem :))

2013. febr. 5. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!