Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "fényevő" babák anyukái!...

"fényevő" babák anyukái! Vékony a babátok? Csak én kapok állandó rosszalló megjegyzéseket?

Figyelt kérdés
Ma anyum kiakasztott teljesen, 17 hónapos a kisfiam, kereken10kg. Vékonyka az evés nem nagyon érdekli, de anyu mindig stresszel, hogy beteg lesz vagy már az is a gyerek, meg olyan tippeket ad, hogy egész nap menjek utána kistànyérral, és amit tudok tömjek bele, meg főzzek neki akár hatfélét is.... Meg szinte mindegy mit ( pl zacskós instant tésztát szerinte megenné mert az milyen finom) nem számít hogy egészséges legyen csak egyen a gyerek. Tény hogy nem eszik sokat, de jókedvű mozgékony , a doki sem szólt sosem, hogy vékony lenne. Vérvételei is voltak soha semmi baj nem derült ki belőle. Most meg még a foga is jön, de anyám a nyakamra jár, hogy attól nem lehet hogy nem eszik. Annyira beleültette a bogarat a fülembe, hogy kezdek azon rágódni, hogy tényleg valami baja lehet mégis... :(((
2013. febr. 4. 22:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mit és mennyit eszik egy nap. Pl ma mit evett?

Hány cm?

2013. febr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon kedves a védőnő és a gyerekorvos is. Ha a Te cipődben lennék, fognám a kicsit, elvinném, elmondanám nekik az aggodalmam, és kapnék rá választ.


(Az enyém meg pont sokat eszik, és Ő sem dagi, és egy ideje eléggé stagnál a súlya.)

2013. febr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
ismeros, es nalunk is az anyum idegesit ezzel. Lanyom egy evesen 8,2kg volt, most nem tudom mennyi. Etvagya nagyon ingadozo, van hogy egesz jol eszik, de pl. ma reggel 200ml tej, ebedre 100g leves, foleg levet evett, es vacsira egy tojas fel kiflivel, lefekves elott 200ml tej. De engem mar nem erdekel, ehen mar csak nem fog halni. En kokemenyen kitartok az mellett, hogy enni csak etetoszekben lehet, ill. csak egeszsegeset adok, vagyik megprobalok minel inkabb azt adni. A zacskos dolgok nagyon nem jok, mert glutamatot tartalmaz, es az hosszutavon bizony artalmas. Ocsem az elo pelda arra, hogy ha fut az ember kajaval utanna, akkor kesobb nagyon megbanja, hiaba felnott, nem tud rendesen enni asztalnal. Ha jokedvu, akkor ne torodj a kritikaval, eroltetni akkor sem szabad, es nem a mennyiseg hanem a minoseg szamit
2013. febr. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Anyukád az én kislányomtól mennyire kiakadna:-). 2,5 évesen 10,5 kg és a doktornő szerint jó, nem sovány, igaz, csak 87 cm. Ráadásul jól is eszik, de állandóan mozog.


Ti milyen alkatúak vagytok? Ha jókedvű, nem fogy, akkor ilyen alkat, nem fog hízni. Nekem egyébként a védőnő pont azt mondta, hogy ne erőltessem, ne menjek utána, mert az nem jó. Nem is tettem és nagyon szépen eszik.

2013. febr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Mi az a fényevő baba?


Ebben a korban ha nem kapja meg a szükséges minimum táplálékot, súlyos fejlődési problémái lehetnek.

2013. febr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ne fuss utána tányérral, semmiképp. Gondolj bele ha neked nem lenne kedved valamit megenni és felállsz az asztaltól, mire valaki felkapja a tányérodat és rohan utánad és tukmálja, hogy edd meg. Lenne hozzá nagyobb kedved, ha már előtte sem volt?

Meg hát amúgy is az evés asztalnál folyik, nem szaladgálás közben.

Esetleg kipróbálhatsz újdonságokat számára, hátha már unja ezeket az ízeket és valamire rákap, de azért legyen egészséges.

Úgyhogy azt a bogarat hesegessd el hamar :)

2013. febr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mint írtam voltak vérvételei, a védőnő a szomszédom rágtam eleget a fülüket, de szerintük sincs semmi baja. Az apja is vékony alkat. Ja 85cm azt elfelejtettem. Ma pl délelőtt csak egy reszelt almát evett, ebédre rizses húst kb annyit mint azok a tálcás bébiételek amik már nagyobb babáknak vannak. Délután egy joghurtot babamüzlivel, vacsira csak egy nagyon kevés tejberizst, azt is csak játék közben, de elalvás előtt mindig iszik 250 ml tápszert, és még egyszer ugyanennyit hajnalban is. Inni iszik napközben sokat.
2013. febr. 4. 22:32
 8/16 A kérdező kommentje:
Ja meg ez nekem is mániám, hogy asztalnál ülve szeretném eteteni, meg minen nap friss kaja van, nem is esszük napokig ugyanazt. De nem szeretném azt sem, hogy válogasson, ezért sem fogok neki hatfélét kínálni egyás után. Én is azon vagyok, hogy nem dramatizálom túl, de anyuval lassan már beszélni se merek mert kiakaszt. Mondjuk ő amúgy is mindenkit töm, rosszul van ha valaki nem eszi degeszre magát a főztjéből.
2013. febr. 4. 22:39
 9/16 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz az anyuddal.

Ha a gyerek nem beteges, jó kedvű, mozgékony, valamennyi gyümölcsöt eszik naponta ennyi étel neki elég. Ha melegszik az idő, és többet lesztek kinn, többet mozog az étvágya is nagyobb lesz.

A lányom 2 évesen volt 11,2 kg. Most 3 éves 12,2 kg - kapaszkodj meg - túlsúlyos!!!! A védőnő szerint.

2013. febr. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A mai adagja nem volt kevés szerintem. 500 ml tápszer, joghurt, babaműzli, rizseshús és még gyümi is, tejberizs. Ha a doki, védőnő, vérvétel szerint minden rendben, akkor ne anyudra hallgass. Nincs hatalmas súlya, de az átlagban benne van. És attól, ha magára szedne még pár kilót, attól nem biztos, hogy egészségesebb is lesz.
2013. febr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!