Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Sírni hagyni vagy nem sírni...

Sírni hagyni vagy nem sírni hagyni? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Először is a kérdésem nem provokatív jellegű,nem vitát szeretnék szítani,vagy két féle véleményt összekülönböztetni. Kislányom 6 hónapos. Nagyon sokat sírós,születésétől kezdve hasfájós,aztán a fogzástól szenvedett és azóta már jön a második foga is. Nem hagyom sírni,sose hagytam pár percnél tovább magában sírni,csak addig,míg pl. pisiltem,vagy valami nagyon halaszthatatlan dolog volt(forró étel a tűzhelyen,stb) de több okból nem tudom sírni hagyni,mivel egyrészt ösztönből nem tudom megtenni,másrészt nem szeretném,hogy azt tanulja meg,hogy hiába sír,úgysem érdekel senkit,valamint ha sokáig sír,akkor ő nem abbahagyja mert elfárad,hanem felhergeli magát,fuldokolni kezd,és utána a nap további részében is sír. Az sajna nem jött be,hogy beszélek hozzá közben,és csinálom a dolgom. A párom azonban kiakadt a minap,hogy én biztos 5 éves koráig szoptatni fogom( hozzátenném 1 éves kora kerül szeretném elválasztani) és,hogy majd 12 évesen is cipelnem kell mindenfele,és,hogy magamhoz akarom láncolni. Ez a vita arra robbant ki,hogy a lánykámnak nagyon fájt az ínye,sírós volt,és mikor a párom hazaért megkértem,hogy vigyázzon rá,míg összedobom gyorsan a salátát,erre a gyerekem bent vörösre üvöltötte a fejét,fuldoklott míg a párom vígan kint cigizett a konyhában,hogy hát a kezében is sír,akkor minek fogja. Ebből robbant ki a vita sajnos. Most őszinte válaszokat várnék,mi legyen,sírni hagyás vagy nem sírni hagyás?

2013. márc. 19. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Nem hagyom sírni. Ha sír, sírjon az ölemben.

Ettől nem lesz elkényeztetve.

2013. márc. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 eszo ***** válasza:
70%

3 hónapos a kiscsajom,de soha nem hagynám sírni..főként azért mert negatív példa előttem a sógornőm..ott 8 hónapos a kislány, de ő rengetegszer nem foglalkozott vele, a kislány addig üvöltött mindig,míg el ne aludt, az anyukája, meg bedugta a fülhallgatót és zenét hallgatott :-(( no comment..


de én ezt SOHA nem tudnám megtenni..ha sír inkább a kezembe sírjon, de ha felveszem úgyis megnyugszik :-)

2013. márc. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Semmikeppen sem!! A parod eleg erdekes. :(
2013. márc. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Soha nem hagytam sírni. A fiam is pont olyan volt, mint a lányod. Már 14 hónapos, és most megint van egy jó nyűgös időszaka, és állandóan a kezemben akar lenni. Most próbáltam néhányszor, hogy nem veszem fel, de nem vált be. Túl kell élni ezt, majd lesz jobb is. Erre van szüksége, ő ilyen és kész. Ezt a férjednek is meg kell érteni előbb-utóbb.
2013. márc. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Én is sokat hezitáltam ezen, hogy vajon mi a jó. Nem akartam megvonni tőle semmit, de egyszerűen képtelenségnek éreztem mindig kézben tartani. De végülis maradt a kézben cipelés, babusgatás. Most 8,5 hónapos, 6-7 hónapos kora körül borzalmas időszakot éltünk át, non stop ordított, hogy vegyem fel, most viszont, hogy elkezdett mászni, már a nap nagyobb részében (ha jó napja van) a földön van, ha rossz napja van, akkor bizony egész nap nyafog, de azokat valahogy átvészeljük. Nálunk a kézben cipelésnek annyi hátránya van, hogy csak úgy alszik el, és azért egy 8,5 hónapos 8 kilós gyereket ringatva altatni nem könnyű, de ha lerakom ordít.

Na de egy biztos, ha már tud önállóan közlekedni, és főleg az önálló ülés számít sokat, akkor rengeteget fog változni. Nem lesz ez mindig így nyugi! Csináld úgy, ahogy az ösztöneid diktálják.

2013. márc. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megnyugtató válaszaitokat.

A párom azt mondja elkényeztetem meg amiket még leírtam. De egészen egyszerűen,bármennyire is bosszant,hogy sokat van kézben,nem tudom megtenni,hogy vígan csinálom a dolgom,amíg ő sír. Persze van a "hiszti-sírása" amin lehet látni,hallani,hogy nem komoly,olyankor azért befejezem mondjuk a mosogatást,de mindig azon vagyok,hogy ne sírjon. Én így érzem jónak,de azt nem szeretném,hogy kisajátítsam,vagy elkényeztessem. Első babám,és annyira szeretnék mindent jól csinálni,de nem akarom sírni hagyni semmiképp. Nem szeretném,hogy később emiatt ne bízzon meg bennem.

2013. márc. 19. 15:48
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Szia! Én sem tudtam sokáig, hogy helyes-e, vagy nem-e felvenni a gyereket, ha sír, de meghallgattam ezt, és megnyugodtam:


http://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4

2013. márc. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Sosem hagytam sírni. Ma már lassan két éves, már jól tud hisztiből sírni :) , na, azt már többször hagytam, de nem mindig vált be, ő is sokszor már majdnem hány, annyira felhergeli magát...
2013. márc. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Én sem hagytam sírni, pláne ennyi idősen. És szoptatni is 22 hónapig szoptattam, senki nem tett erre egy rossz megjegyzést sem. Annyira gyorsan elmegy ez az idő, így visszanézve örülök, hogy ösztönből azt csináltam, amit csináltam.

Sajnálom, hogy nem túl megértő a párod. (És nem kötözködésképpen, de nagyon káros a babára nézve, hogy passzív dohányos és olyan lakásban tölti napjait, ahol cigiznek.)

2013. márc. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nekem is jött a párom, hogy "hogy hát a kezében is sír,akkor minek fogja". Én azt kérdeztem tőle: "ha neked valami bajod van, akkor mit szeretnél? Ha egy szeretted támogatna vagy ha rádcsukná az ajtót, hogy mégis minek legyen veled, ígyis, úgyis bajod van?"


Különben szerintem ha a gyereknek fáj az inye, és erre ti babusgatjátok, az messze nem elkényesztetés, nagyon nem az. És igen, lehet, hogy kézben is sír, hiszen fájni akkor is fájhat, de egészen biztos vagyok benne, hogy akkor is jobb neki felvéve, mint magára hagyva.


A fájdalom miatti sírás nem hisztisség és nem elkényeztetettség.

2013. márc. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!