Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírni hagyni egy 6 hetes babát?

Sírni hagyni egy 6 hetes babát?

Figyelt kérdés

Nem tehettem már mást, állandóan rajtam lógott, már kb wc-re se tudtam elmenni. Éjszaka két óránként ébredt és csak cicin volt hajlandó elaludni, akkor is csak úgy tudtam letenni, ha már aludt kb fél órája. És rizikós volt, hogy újra megébred és kezdhetem az egészet elölről.

A párom mondta, hogy hagyjuk sírni. Negyed órán át üvöltött torkaszakadtából, többször is azt hittem, hogy megfullad. Ha nem lett volna mellettem a férjem, aki lebeszéljen arról, hogy odarohanjak hozzá és megöleljem, akkor tuti nem bírtam volna ki. Utána még próbálkozott kétszer, de az már semmi volt ahhoz a negyed órához képest. Most úgy alszik, mint aki agyonütöttek. Részben örülök a "sikernek", de közben a szívem szakad meg érte. Olyan érzésem van, hogy cserben hagytam, és most már nem fog soha többé bízni bennem. :(

Ti mikor hagytátok először sírni a babátokat (ha ugyan megtettétek)? Nektek is ilyen kimondhatatlanul rossz érzés volt? Meg tudtatok magatoknak bocsájtani?



2013. jan. 14. 19:47
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
28%
akkor nem tudnék magamnak megbocsátani ha még 15 éves korában is a szoknyámon lógna mert kiskorában hagytam elkapatni.
2013. jan. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
16%
Szia 9hetes a babam 6.hettol szoktattuk ki a szobajaba a kisagyaba! Ort alszik az elejetol kezdve de a pancsi utani fektetesnel nem hajlando elaludni! Eloszor 5percig hagyom sirni bemegyek megsimogatom cumi a szajaba es kijovok! 15perc siras utan megint be! Ezt kb.4-5* csinalom majd elalszik! Igy tudja h ott vagyok es szamithat ram barmikor! Kitartas...a parom nekem is sok erot adott!
2013. jan. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
78%

Nem hagytam sírni egy percig sem ilyen idős korában, mert ilyenkor még csak akkor sírnak, ha van valami bajuk. Ez nem hiszti. Ha hagyod sírni a kis baja akkor is megmarad, csak azért hallgat el, mert elfárad. Hosszú távon nem fog sírni, mert megtanulja, hogy felesleges sírni, felesleges anyut hívni, mert úgysem lehet rá számítani.

A kislányom most 5 hónapos nem lóg rajtam, nem sír szinte soha, mindent meg tudok tőle csinálni. Nyugodt, kiegyensúlyozott, nem lett elkényeztetve.

2013. jan. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
80%
6 hete még a hasadban volt. Most miért várod hogy ellegyen nélküled. Én 15 percen keresztül sohasem hagytam sírni a gyerekem, pedig a kissebbik 3 hónapon keresztül este 9-hajnal 2-ig üvöltött, de sosem hagytam magára, próbáltam vigasztalni. Én nem tenném többet a helyedben, és a páromra sem lennék büszke ha erre biztatna. Nem egy kisgyerekről beszélünk, hanem egy hat hetes csecsemőről, akinek te jelented a világot. 15 perc egy örökképvalóság egy ekkora babának. Ráérsz 10-12 hónaposan szoktatni az egyedül alváshoz, bár én akkor sem tettem. Vallom hogy mindennek eljön az ideje, csak ki kell várni. A saját kényelmem érdekében sosem tenném ki a gyerekem ennek.
2013. jan. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
81%
Egy 6 hetes baba még nem hisztiből sír, hanem mert baja van. Nem, ilyen idős korában még nem kell hagyni sírni. Mert mondjuk te sem örülnél, ha majd szétmenne a hasad, és semmi babusgatást nem kapsz.
2013. jan. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
75%
Pici még, nem szabadna sírni hagyni. SZERINTEM! Ez nem a te döntésed volt hanem a férjedé. Ők nem érzik/értik milyen érzés ez az anyának. Legközelebb hallgass az anyai ösztöneidre. Tudom, hogy fáradt vagy és alvásra lenne szükséged, a babának viszont rád, az érintésedre, a biztonságérzetre van nagy szüksége.
2013. jan. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
41%
Engem is hagytak sírni babakoromban néha, mégis eszméletlenül bízom és bíztam mindig az anyámban. Szóval én ezt nagy blődségnek tartom, hogy egy gyerek ezért nem fog bízni az anyjában és lelkibeteg felnőtt lesz belőle. Nem azt mondom, hogy csinálj ebből rendszert, de ettől még nem lesz semmi baja a babádnak. Viszont van neked elég bajod egy sírós 6 hetes babával, felesleges volt itt kitenned magad a leszúrásoknak.
2013. jan. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
35%
Sokszor az a baja, hogy fáradt csak nem tud elaludni. Ilyenkor sokszor csak az segít ha hagyod. Én 10 percnél többet azért nem hagyom, de általában elalszik addigra.
2013. jan. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
84%
Még nagyon kicsi! Ilyen idős korukban a testközelség ugyanolyan alapvető igény, mint az éhség! Gondolom éhezni sem hagynád. Ilyenkor csak azért hallgat el, mert látta, hogy hiába van baja, az anyjára nem számíthat, hát minek sírjon... Máskor ne csinálj ilyet, az apuka meg büszke lehet magára... Hallgass az ösztöneidre, ő még nem hisztizik!
2013. jan. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
2013. jan. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!