Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Meddig tartott babádnál a...

Meddig tartott babádnál a fogzás miatti étvágytalanság? Mennyi ideig normális?

Figyelt kérdés
Nálunk már 2 hete tart. Alig eszik a lányom, kanalasat semmit, tápszerből is nagyon keveset. A felső metszőket várjuk, nagyon meg van duzzadva az ínye, de még nem látom a fogacskát. Meddig fog ez a nem evés tartani? Már kikészít... :(
2013. jún. 25. 15:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, az lemaradt, hogy 7 hónapos.
2013. jún. 25. 15:24
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 hétig tartott amíg alig evett. Csak tejcsi, joghurt, kifli. És a nem evés mellett még folyamatosan ordított, akármit csináltam vele. Kitartás, elmúlik, csak sajna nem tudni mikor. :(
2013. jún. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, ő is nagyon nyűgös. :(

Örülnék, ha legalább a tápszert inná rendesen, de az sem nagyon kell neki. Kanalassal meg már nem is próbálkozok 2 napja, mert egyszerűen elutasítja. Kiflicsücsköt elmajszol, de több landol a ruháján, mint amit ténylegesen megeszik.

Nálatok a 2 hétig tartó étvágytalanság után mennyi idő múlva bújt ki a fog? Rögtön utána?

2013. jún. 25. 19:09
 4/9 anonim ***** válasza:
2 hétig tartott nálunk is, de azért mindennap próbálkoztam a kanalassal is. Se a cici nem kellett, se más. Beletörődtem. Nem is hízott semmit, de azért tartományon belül volt/van még. 7400gr volt 2 hete. 7 hónapos volt akkor. Amint áttörte az ínyét a fog, minden visszaállt, bár még mindig nem olyan mint előtte volt.
2013. jún. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ma megyünk dokihoz, mert valami más állhat a háttérben. Nagyon tiltakozik az evés ellen, tegnap este 7-kor evett, és aztán csak ma délelőtt 11-kor. Akkor is félálomba kellett ringatnom, mert ébren egyszerűen nem akarta elfogadni a tápszert. :( És ez megy már egy ideje. Ma mértük, most fogyott is, ami nem is csoda, hisz alig eszik. :(

2013. jún. 26. 13:02
 6/9 anonim ***** válasza:
4/5 vagyok. Majd írd meg hogy mi volt a baj. Gondoltam még szájpenészre. A lányom mikor szájpenészes volt, szintén nem akart enni, és csak ordított, mint a sakál. Nézd át a száját.
2013. jún. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Voltunk délután a gyerekorvosnál.

Igazából 3 hónapos kora óta vannak jobb-rosszabb időszakok az evés terén, de ennyire még sosem tiltakozott, mint az elmúlt 2 hétben.

Vizsgálatokat írt ki: vizelet, széklet, vérvétel, és beutalt minket a gasztroenterológiára is. A súlygyarapodása is katasztrofális egy ideje. 7 hónaposan 6500 gramm és 68 cm (3050 grammal, 50 cm-el született született). Nem nagy baba. Elég sápadt, a hemoglobin szintje alacsony (vashiányos, vérvételre járunk havonta, 4 hónapja adjuk neki a vasat, de nem az igazi egyik érték sem.) Valami miatt a vas sem tud megfelelően felszívódni.

Pénteken megyünk a gasztrora, hát, remélem, hogy valamivel okosabbak leszünk...

2013. jún. 26. 17:32
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja, nem szájpenészes. A doki is alaposan átnézte a száját.
2013. jún. 26. 17:33
 9/9 anonim ***** válasza:
2es vagyok. A 2 hét után bújt ki a foga, utána rendeződtek a "gondok".
2013. jún. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!