Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van vmi vajúdó technika...

Van vmi vajúdó technika amivel lecsökkenthető a vajúdás ideje?

Figyelt kérdés
logikusan belegondolva pl ha sétálgatok, a gravitáció miatt esetleg jobban tágulok, mintha feküdnék, de lehet h ez butaság.
2013. febr. 3. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Amit irtal az az egyetlen , vagy is a seta. Külföldön elek itt elküldenek a korhaz parkjaba setalni. Feküdni nem is nagyon engednek csak a kitolasnal.
2013. febr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy a séta,a gumi labdán való rugózás,az állás és bordás falba kapaszkodás,és talán a meleg vízben való vajúdás.

Én(ha nem leszek infúzióhoz kötve és ha nem lesznek komplikációk)akkor gumilabdán akarok majd vajúdni meg sétálni szeretnék majd,és csak akkor akarok már feküdni,amikor már nem bírok sem ülni sem sétálni,és amikor már jönnek a tolók.


Első babás 26+5 hkm

2013. febr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én sétálgattam folyamatosan, aztán mikor már kitolás szakasz előtt voltam, a zuhanyzóba meleg vizet folyattam magamra (szülésznő tanácsára) ott nagyon intenzív lett a fájás, és már mentem is onnan nyomni! :) Magzatvíz elfolyástól 4 óra alatt megszültem. Hogy ezeknek köszönhető-e nem tudom. :)
2013. febr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az fontos, hogy ne légy görcsös, bármennyire fáj is, próbáld meg elengedni magad, főleg deréktól lefelé. És a szádat se szorítsd össze, mert azt mondják, hogy akkor a méhszáj se tágul annyira. Persze ezek nem tények és orvosilag alátámasztott módszerek, de nekem bevált!

Illetve kitolásnál próbáld meg az ágyhoz leszorítani a derekad.

2013. febr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megfelelő légzéstechnika. Ha ellazulsz felül, alul sem leszel merev. Tapasztalat... :)
2013. febr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom javasolta, hogy sétáljak, ha jön a fájás, álljak meg, vegyek mély levegőt. Magzatvíz elfolyástól a szülésig 6 óra telt el. Utólag azt mondom, ez segített. Egyébként fekve szerintem sokkal rosszabb, míg NST-re voltam kötve, azt hittem, hogy sosem lesz vége. Persze állva sem volt fájdalommentes :) De mégis valahogy jobban viseltem.
2013. febr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is a meleg zuhany gyorsitotta és egyben konnyitette a vajúdásom. Előtte 12 órát vajudtam eredmény nélkül, fél ora forró zuhany, majd annyi időm volt hogy megtorolkozzek es jöttek a tolófajasok.
2013. febr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!