Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Hogy tudnám rávenni a 2 és...

Hogy tudnám rávenni a 2 és fél éves kisfiamat a fogmosásra?

Figyelt kérdés
Próbálgatja egyedül de az sajnos semmit nem ér. Ha meg segíteni akarunk akkor meg hisztizik. Az, hogy közben én is mosom a fogamat vagy, hogy mondjuk, hogy jön a fognyűvő manó semmit sem ér!

2014. jan. 5. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tehát szeret fogat mosni, csak magának még nyilván nem tudja elég alaposan. Nektek viszont nem hagyja.


Hát egy megoldás lehet az, ha egyenlőre hagyod, hogy ő csinálja, de mindig mondod neki, hogy hagy mosd át te is, mert akkor lesz alapos, úgy maradnak szép fehérek a fogai, és majd amikor kiesnek a tejfogacskák és jön a fogtündér, akkor csak a szép fehér fogakért ad ajándékot, remélve, hogy pár nap múlva újra megengedi, hogy te is megmosd neki.


A másik lehetőség, hogy lefogod és megmosod neki te is. :)


A harmadik pedig, hogy cseréljetek. Ő mossa a tiédet, te pedig az övét egyszerre. Hátha ezt játékos dolognak éli meg.

2014. jan. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem a fognyűvő manó inkább megijeszt egy 2,5 évest, minthogy fogat mosson.


Mikor kezdted neki mosni a fogát? Én úgy csináltam, hogy hagytam, hogy játszon a fogkefével. Egy idő után elvettem tőle a fogkefét, megmostam neki én. Most már 3,5 éves a kislányom, reggel ő mossa a fogát, este én.


Menjetek el együtt vásárolni, válassza ki ő a fogkefét (persze nem a 900 ft-ost).


Sok sikert és ne add fel :-).

2014. jan. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, de azért valamennyire hagyja nekem is, de én mindig ugy érzem, hogy még mindig nem elég alapos.

Nem rég azt csináljuk, hogy a fürdõben mindig bábozok neki.

Van egy kézre hùzható macska bábunk (Lukrécia), aki mindig beszélget vele a fürdõszobában, az õ kedvéért szinte mindent megcsinál (pl. ha nem tudom kiimádkozni reggel a wc-re, akkor hívja õt a cica, és akkor általában kijön a kedvéért :)) .

Mostanában õ mossa a fogát is, közben néha megcsikizi a bajszával, bohóckodik neki, megkéri, hogy jobban nyissa ki a száját, mert nem látja a fogait, stb. (már egész jól megy a bábbal fogmosás :)).

De azt már csak akkor vetem be, ha nagyon ellenkezik, mert mindig mindent egyedül akar csinálni, de a fogmosás az ugye nála sem megy még igazán (2 éves múlt). De néha azért én is elkapom, ha már sehogy sem megy, és amíg visít, gyorsan megmosom neki.

De mindig szoktam azt is hagyni, hogy magának is mossa.

Meg egy másik fogkefével õ is szokta egy gumi krokodilnak a fogát mosni, és akkor én azalatt az övét próbálom.

Nem egyszerü ez a dolog, de ezek nagyjából beválnak nálunk, fõleg a cica.

2014. jan. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha beütöd a keresőbe,hogy kerekmese-ebben van egy fogmosó dal.a kisfiam imádja.elég idétlen,de talán zenére jobban megy.idő kell mig megszokják
2014. jan. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippem! Ez a fogmosódal úgy tűnik bevált!
2014. jan. 17. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!