Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy éves koráig le szeretné...

Ha egy éves koráig le szeretném szoktatni a kisfiamat a cicizésről, ahhoz mikor kéne elkezdenem az elválasztást? Hogy álljak neki?

Figyelt kérdés
Most 9 hónapos.
2014. jan. 3. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy most milyen cicizési szokásai vannak.
2014. jan. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Este és reggel szopizik többet, a reggelije teljes mértékben anyatej még, napközben max. 3x egy keveset kér, de elsősorban a kis lelke igényli szerintem, mert nagyon ügyesen, sokat eszik.
2014. jan. 3. 14:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért a lelket elég nehéz elválasztani a testtől, de igazad lehet. :)


Először a napközbenit hagyjátok el, szépen egymás után, kb. 2-3 hetente egyet.


A reggel estéből meg azt hagyd a végére, amelyik a leginkább fontos neki, amihez jobban ragaszkodik.

Fokozatosan helyettesítsd valamilyen más rituáléval.

Ha szeretnél, adhatsz cumit és összebújtok, de az is lehet hogy nem fogadja el, ez majd kialakul.


Viszont azt érdemes meggondolni, hogy ha ennyire "függő", hogy fontos-e hogy pontban akkor válaszd el, és nem tudod-e rábízni, hogy meddig és mennyit szeretne szopizni.

2014. jan. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem kérdés, hogy én mit szeretnék, ugyanis előreütemezett műtétem lesz, ami után gyógyszert kell szedni, és nem lehet szoptatni...
2014. jan. 3. 16:44
 5/6 Gorgo 20 válasza:
1 évesen elég durva ha már dohányzik, szerintem is szoktasd le. Viccet félretéve minek akarod elválasztani? Én 3 éves koromig szoptam anyám mellét. Sokkal egészségesebb ha ugy táplálkozik a gyerek hogy melltszop mint tömnék mindenféle műkajával
2014. jan. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Keress fel egy szopttaási tanácsadót szerintem és beszéljétek át a műtét dolgot is.

Egyrészt sok olyan gyógyszer van, ami mellett lehet szoptatni, esetleg úgy pl. hogy a bevételt követő két-három órában mondjuk nem adsz neki cicit csak utána.

AZtán azt is lehet hogy meg lehet oldani, hogy csak időlegesen nem szopik, és aztán visszaadod neki.

Minden az időzítésen múlik. NEm tudom milyen műtéted lesz és milyen gyógyszereket kell szedned.


NEkem is kellett durva gyógyszereket szednem a babám 3 hónapos korától egy fél éven át, mégsem kellett elválasztani a megfelel ütemezés mellett.


(Én azt hittem visszamész dolgozni és azért akarod)


www.lll.hu vagy ibclc.hu-n keress tanácsadót.

Legjobbakat!

2014. jan. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!