Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » A szopizás tényleg fájdalom...

Gabi86 kérdése:

A szopizás tényleg fájdalom csillapító hatású fogzás idején?

Figyelt kérdés

2014. febr. 27. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak fogzás idején. Megnyugtatja a babákat, eltereli a figyelmüket, de még a hisztit is gyógyítja.
2014. febr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nálunk csodaszer :)

altató, nyugtató, fájdalomcsillapító is :)

babámnak egyszerre nőtt ki 6 foga, és bár volt nyavalygás, nyálzás, ínnyel morzsolás, éjszakai hánykolódás, én sokat tettem cicire, és nem mondanám keservesnek a fogzás időszakot, pedig tudom, hogy megérezte a kisfiam.


amúgy ha fáj valamink, jó hozzábújni a kedvesünkhöz. pl. ha fáj a fejem, olyan jól esik, ha a párom a homlokomra teszi a kezét. milyen jó a babának a cicihez bújni, anyához simulni... ez az egyik pozitív hatás


ha nem bírunk aludni, mézes, langyos tejet javasolnak altatónak a szakik... az anyatej is pont ilyen :)


ha szájseb, fogfájás van, milyen jó is öblögetni, folyadékot venni a szájba...


stb.stb.


persze, hogy fájdalomcsillapító! :)

2014. febr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.csak azért,mert egyszer olvastam vhol és kíváncsi voltam.én is mindig cicire rakom ha kell óránként is.persze ha kéri.egyik nap pl 1,5 órán keresztül a szájába volt(közbe persze váltottam cicit,mert már fájt)és úgy aludt.tök cuki volt.nekünk mondjuk az első fog elég vészes volt,de a második már nem annyira.most felül jön ez is egy kicsit megviseli,de nem olyan vészes.
2014. febr. 27. 22:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az elottem szolokhoz, megnyugtatja a babat. Egyebkent van egy nekunk bevalt jo szer, Osanit a neve, homeos bogyo, az is nagyon jo a fogzas idejen, meg a pocakfajasra is. (sajnos en a 2.gyerkocot nem tudtam sokaig szoptatni, mi nagyon szenvedtunk a fogzas alatt, elsonel cickoval atveszeltuk).
2014. márc. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Szia, en is csak egyeterteni tudok az elottem szolokkal. Nekunk 2 fogunk van, a masodik viselte meg jobban, de mindkettonel surubben kerezkedett mellre, ezaltal nem volt nappal nyugos, siros. Ejjel tobbet sirt, de a cici ott is segitett neki az ellazulasban, megnyugvasban. De nemcsak fogzasnal van olyan helyzet, hogy odaadom neki, hanem pl. ha sirva ebred valamiert, akkor fel ora cicizes es megjon a kedve, megnyugszik tole. Ejjel is szuletese ota sokszor kel, 3-4 alkalommal, a cici az, ami bevalik. Hordozhatom, dudolhatok neki, de csak jobban felstresszelem. A tejtol megnyugszik, a testkozelsegtol es a ritmikus szopizas ellazitja, visszaaltatja ejjel. Szerintem sok faraszto, nyugos, siros, hisztis pillanattol meg tudod kimelni magatokat es a csaladot, ha megnyugtataskent cicit adsz :)
2014. márc. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2014. márc. 3. 11:02
 7/8 anonim ***** válasza:
nem tudom. nálunk a fogzás óta nehezen esznek mellből, de tény, hogy nem nyűgösek. lehet nyugtatja őket, de jól nem laknak, szerintem akkor is fáj vagy érzékeny. ártani biztos nem ártasz:))
2014. márc. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mrc2000 válasza:
0%
A szopás az igen! XD
2014. márc. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!