Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Tényleg elképzelhető, hogy...

Tényleg elképzelhető, hogy még 1-1,5 hónapig tart, míg kijön a két első foga?

Figyelt kérdés
A két alsó középső metszőfoga áttörte az ínyt, vagyis gondolom, hogy áttörte, mert már látszik és érezni is lehet a kis recéket, a kanál is nekikoccan már. Éjjel óránként ébred, napközben is nyűgös, sokat sír. Mindent megrág, nem csak a szájába vesz. Egy kicsi hőemelkedése is volt tegnap este. Tényleg eltarthat ez még akár másfél hónapig is? És végig ilyen rosszul fogja érezni magát? Géllel bekentük neki, de nem sok javulást hozott, amint kimegy a hatása, kezdődik előről a nyűgösség.
2014. ápr. 8. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Az előtörés után 2-3 nappal már nem okoz fájdalmat a friss fog (ezt egy gyermekfogász barátnőmtől tudom). A valóságban nálunk ez inkább 1 hét volt, de valóban, mire teljesen kinő, az kb. másfél hónap, ez a másfél hónap azonban már nem okoz gondot.


Ha nagyon szenvedj, adj neki Nurofent/Panadolt.

2014. ápr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na, jó bután fogalmaztam.


Remélem a lényeg átjön.

2014. ápr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a fogak áttörnek, onnantól általában nem okoznak gondot. Igen 1-1,5 hónap mire teljesen kibújnak, de a problémát nálatok szerintem már nem ezek okozzák. Valószínűleg készülődnek további fogak és az a baj.
2014. ápr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
igen sőt tovább is eltarthat. kislányomnak januárban törte át az ínyét az első fog és a mai napig nem bujt ki neki rendesen. azóta még 3foga törte át az ínyét és talán most kezd neki be indulni.
2014. ápr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!