Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogzás=hasfájás? Segítsen...

Fogzás=hasfájás? Segítsen valaki, akiknél szintén ez volt!

Figyelt kérdés

14 hós múlt a kisfiam, mindig is hasfájós baba volt. De még mindig emiatt éjszakázunk sokszor. Amikor a fogai jönnek, a hasa fáj. Nem is a fogacska miatt ébred meg éjjel, hanem a hasa miatt, puffad, emiatt tekereg, mocorog az ágyban, sír, mikor távoznak a szelek, akkor megnyugszik és alszik tovább. Azonkívül fel sem ébredne éjszaka. 2 hét volt a maximum, amikor végig átaludta az éjszakát, azóta megint folyamatosan jönnek a fogai, és 7 napból 6 éjszaka "gáz" van. Rengeteg dolgot bevetettem már, védőnő javaslatára Espumisant, Normaflore kúrát, édeskömény teát, Magnesium phosphoricumot, Viburcolt stb stb... Most a doktornő javaslatára Protexin kúrát tartunk, hááátha.


Valaki, akinél ilyen eset volt, van megoldás?? Vagy csak a vége, amikor kijöttek a fogacskák?? Másra már gondolni sem tudok, hiszen ahogy írtam is, voltak átaludt éjszakák, és a táplálkozásával nem tudom összefüggésbe hozni a hasfájásokat. Puffasztó dolgokat, mint pl káposzta, lencse, bab, kelbimbó stb. még nem is evett, tehát ezektől biztos nem.


2014. ápr. 10. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Fogra a dologèlt hasznàljuk.Minden este ugy alszik el,h bekenjük.

Most kezdtük el hasznàlni a pocira a biogiàt.Ez a legerösebb.Igaz 4e ft,de nagyon jó.Napi 5csepp kell csak belöle.Mikor pici volt mindent kiprôbàltunk,ès csak ez hasznàlt.Nagyon hasfàjos volt.Most is fàjt neki,ès a doktornô javasolta.Nem àrt ès amellett hogy nem fàj a pocija immunerösitö is.Az èdeskömènytöl nekünk rosszabb lett.15 hós baba anyukàja.

2014. ápr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Viszont hasznàlat utàn kb 1 hèt mire hat.
2014. ápr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi!!!

Szerinted ez jobb a Protexinnél is? Az is 4 ezer volt....

Hallottam már moshonnan is, vettünk is korábban, de fel sem bontottam, továbbadtam, mert semmi nem vált be, csak a Papaverin..

Fogra ha látom, hogy fáj neki, akkor a Frezydermes kenegetőt kapja, ha nagyon durva, akkor Nurofent. A Dologélt csak eszegette, nem használt..De általában ez 2-3 éjszaka a fogaknál, de a hasfájás sokkal elhúzódóbb.

2014. ápr. 10. 16:15
 4/6 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy a Protexin is probiotikum, mint a BioGaia, ezért érdekelne, hogy melyik a hatásosabb.
2014. ápr. 10. 16:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezeket sajnos nem ismerem.Szerintem a gyógyszertàrban kèrdezz rà,melyik az erõsebb.Remèlem talàltok megfelelöt. :)
2014. ápr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Amúgy most mióta laktózmentes étrenden van+ kap probiotikumot, azóta nem fáj neki. Most a fogával szenved :) Úgyhogy találgathatok ,hogy vagy használt a diéta+ probiotikum, vagy csak épp túljutottunk a fogzás hasfájós szakaszán. :))

2014. ápr. 13. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!