Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mire számíthatok, ha elmegyek...

Mire számíthatok, ha elmegyek nőgyógyászhoz hogy segítsen, hogy kisbabám legyen? Mire számíthatok? Nektek mit csinált?

Figyelt kérdés

Rendszeresen normális 26-27 napos ciklusaim vannak, szép görbével talán kicsit rövid luteális fázissal (12 nap körül). 1 vetélés 2007-ben 6 hetesen (aztán IR, amely már nincs, többi érték akkor teljesen jó volt), utána 3 év sikertelen próbálkozás (nem mentem akkor dokihoz). Újra próbálkozásban vagyunk 3. hónap (új párral). Összessségében nagyon régóta szeretnék babát, de a próbálkozásos időszak több mint 3 év.

Mit fog a doki csinálni? Hormonlaborra küld? Most kéne megjönnie legszívesebben már most mennék, ha az az első. Tudom hogy ciklus 2 vagy 3. napján kell az első.

Felírhat-e hormonlabor nélkül pl clostyt, hogy minőségileg javítson a peteérésen, illetve a beágyazódási folyamaton?

Mit fog csinálni első körben, mi a menet? És utána?

34 éves vagyok, nevetséges tudom, de tök türelmetlen vagyok.


2014. márc. 20. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Első körben 3. és 21. napi hormonokat néz vérvételből, illetve csinál ultrahangot, hüvelyit.


Ha normális a doki, akkor hormonértékek nélkül nem ír clostyt, ráadásul ahhoz rendszeres uh controll is kell.


Átjárhatósági vizsgálatra is szükség lehet, illetve a párodnak egy spermavizsgálatra.


És ne pánikolj, én 38 évesen szeretnék első babát már lassan két éve, ebből 10 hónapja kezelik a hormonjaimat.

2014. márc. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de mit jelent, hogy ir volt, de mar nincs? Ez általában nem múlik el :) csak kordában tartható
2014. márc. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt jelenti, - saját felelősségre abbahagytam a gyógyszert a sok mellékhatás miatt - majd lefogytam fél év alatt 20 kilót, majd elmentem terheléses cukorra hogy ellenőrizzem, és az értékeim tökéletesek voltak és ciklusom visszaállt 32-36 nap helyett rendszeres 26-28 napra. Így úgy gondolom hogy ezt a probléma orvosolva lett, bár nem árt egy ellenőrzés megint, mert pár kiló most visszajött, bár nem olyan sok.
2014. márc. 20. 17:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Inzulint is nézess terhelesessel, ne csak cukrot (ez sok esetben semmit nem mind)! Nekem ennyi eleg volt a meddoseghez. Nem mondom, hogy nálad is ez a gond, de ha egyszer felmerült, ezt zard ki először szerintem!
2014. márc. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt csináltattam persze 60 és 120 perceset! Most is lesz majd gondolom ha megyek dokihoz.
2014. márc. 20. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!